пятниця, 14 грудня, 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Політика

Попередні «справи» Станік

19.04.2007
12:47
Попередні «справи» Станік

Фігура судді Конституційного суду України Сюзанни Станік раптом стала в центрі уваги української громадськості. По-перше, тому, що вона призначена суддею-доповідачем у справі указу Президента про дострокове припинення повноважень парламенту і, по-друге, через її причетність, якщо вірити керівникові СБУ, до масштабної корупції...

Хто вона – ця дама в суддівській мантії?

Не вперше вже СБУ оприлюднює подібні корупційні звинувачення. Згадаймо вересень 2001 року, коли перший заступник голови Служби безпеки Юрій Вандін доповідав на засіданні парламентського комітету з питань корупції та організованої злочинності. Засідання тоді присвятили розглядові ситуації навколо спеціалізованого держпідприємства «Укрспец’юст», яке перебувало в підпорядкуванні Міністерства юстиції. А міністром юстиції саме і була Сюзанна Станік. Про це докладно писав відомий кримінальний журналіст Олег Єльцов.

Як розповіла тоді сама Сюзанна Романівна депутатам, представникам правоохоронних органів і журналістам, «Укрспец’юст» був створений 1 липня 1999 року. Його завдання – «збереження держвиконавцями майна, вилученого за рішенням суду, організація і проведення його реалізації». Це потужна розгалужена структура з 743 підрозділами по всій країні й штатом у 3568 працівників. Станік жалілася, що в працівників цього відомства надто малі зарплати. З фінансами – не все в порядку: зарплата рядового «бійця» – від 110 до 150 гривень. Усі вони підпадають під Закон «Про державну службу», а отже, і під Закон «Про боротьбу з корупцією». Проте, за запевненнями Станік, карних злочинів в «Укрспец’юсті» не помічено. Із чим відразу  не погодився перший заступник генпрокурора Микола Гарник: насправді лише за півроку було порушено близько 70 кримінальних справ...

За словами промовців, зловживань за два роки своєї діяльності «Укрспец’юст» наплодив чимало. Це – продаж високоліквідних і стратегічних підприємств за безцінь, реалізація тисяч автомобілів за ціною коліс на них.

Станік доповіла, що відомство принесло чималу користь суспільству: тільки з початку року «Укрспец’юст» реалізував майна на 4 мільйони гривень. Проте голова парламентського комітету Юрій Кармазін мав власні дані: за час існування дітище Станік реалізувало близько 6000 автомобілів, які, як правило, вилучалися з порушеннями, а потім реалізовувалися за безцінь. У підсумку тільки від цих автопродажів збитки держави перевищили ті 4 мільйони гривень, отримані від продажу майна, вилученого за рішеннями суду. Гарник уточнив калькуляції Кармазіна: за даними Генпрокуратури, згадані 6000 іномарок, продані з порушеннями, були виявлені лише в трьох областях – Вінницькій, Хмельницькій і Чернівецькій. Збитки держави – 12 мільйонів гривень. Створюється враження, що це стало додатковим способом контрабандного ввезення та реалізації автотранспорту. Станік заперечує: ми, мовляв, тільки реалізуємо, а ціну встановлює судовий експерт-оцінювач.

Гарник поділився підозрою: схоже, сформувалися організовані злочинні групи із числа працівників «Укрспец’юсту», судових експертів і власне покупців.

Сюзанні Романівні поворот розмови явно не сподобався – і вона спішно ретирувалася на засідання РНБО. А антикорупційний комітет тим часом перейшов до найцікавішого. Мова зайшла про реалізацію високорентабельних і стратегічних підприємств. А саме: про продаж 49% акцій ЗАТ СП «Росава», який було проведено з брутальними порушеннями. Перша оцінка підприємства визначила його вартість у 100 мільйонів гривень. Але незабаром була проведена переоцінка – і «Росава» подешевшала.... у 20 разів! За 5 мільйонів її й продали, передавши за формальним приводом для реалізації іншому виконавцеві в Київ. Аргумент Мін`юсту: це було зроблено для... якіснішого виконання рішення суду. Боротьба за якість в «Укрспец’юсті» коштувала державі 95 мільйонів. Про розміри «відкатів» можна лише здогадуватися.

У своїй бурхливій діяльності «Укрспец’юст» добрався й до стратегічних підприємств, зокрема трьох електростанцій ВАТ «Донбасенерго»: Луганська, Кураховська і Зуєвська теплові електростанції були продані в авральному порядку, 28 квітня. Це були спеціальні торги, оскільки день був неробочий. При цьому ще вранці стало відомо, що рішення суду про продаж було припинено. Було розпочато розслідування діянь директора донецького підрозділу «Укрспец’юсту», який брав активну участь у організації скандального продажу. Але міністерське начальство до останнього прикривало цю людину й не звільняло її з посади. Лише з людинолюбства?

Згаданий вище перший заступник голови СБУ Юрій Вандін оцінив таку ситуацію як закономірність. І навів додаткові факти. А саме: продаж через «Укрспец’юст» підприємства «Серп і молот» за 30% вартості, Завод електронної і газової апаратур – теж за 30%. Є факти, коли продавали й за 12%. А один з науково-дослідних інститутів пішов за 4 мільйони, тоді як був оцінений у 104 мільйони – це менш як 4%. У цьому зв`язку СБУ запропонувала запровадити тимчасовий мораторій на продаж держмайна й підприємств, де частка держави становила не менш як 25%.

Не дивно, що парламентарії висували пропозиції апелювати про зняття Станік з посади міністра, про розформування «Укрспец’юсту», про створення спеціальної комісії Верховної Ради... Але нічого цього зроблено не було. Як подейкують – через особливі стосунки Сюзанни Романівни з Леонідом Кучмою та його дружиною.

Справу було зам’ято, а саму Станік Леонід Данилович вислав від гріха подалі до Брюсселя, представником України при Раді Європи. Згодом вона стала послом у Швейцарії. Кажуть, розглядалося питання про її призначення послом до Польщі, але на заваді стала одна маленька лінгвістична дрібничка: «станік» польською означає «бюстгальтер».

Нині ця високодостойна діячка готує висновки Конституційного суду України з приводу відповідності Основному Закону указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Журналістові не личить виносити якісь фахові юридичні оцінки можливого рішення КС. Але коли Сюзанна Романівна зачитуватиме цей документ, посилаючись на європейські правові норми, ніщо не завадить авторові згадувати талановиті рядки наступника Станік на посту міністра юстиції Сергія Головатого, палкого борця з кучмізмом, який за іронією долі опинився з нею сьогодні в одному політичному таборі:

«Пригадуєте, як після дворічного «медового місяця» в стосунках між Україною та Радою Європи з часу вступу нашої держави до цієї організації несподівано й бурхливо в січні 1998 року розгорівся «сімейний скандал»?

Сірником, що запалив пожежу, виявився вчинок українського міністра юстиції Сюзанни Станік, яка надіслала до Страсбурга неправдиву інформацію щодо кількості страчених в Україні за певний період тоді, коли Україна зобов`язалася запровадити мораторій на виконання смертних вироків з дня вступу до Ради Європи.

Виявилося, що український міністр подала в офіційному листі до Ради Європи одні цифри, а насправді – кількість страчених була набагато більшою. Як миттєва реакція Страсбурга на українську брехню – негайний візит до Києва доповідачки Ренати Вольвенд, підтвердження нею в офіційній доповіді того, що український міністр подала неправдиві дані.

Надалі – виправдане обурення такими діями особи, яка очолює «відомство правди» в Україні, термінові дебати на січневій сесії ПАРЄ й перша погроза застосувати санкції до України ...»

Чи не буде після станіковських висновків ще одного дежавю – загрози застосування санкцій європейських інституцій до України?

УНІАН

< Назад

Кожна країна повинна пам’ятати своїх „героїв”
Місцеві вибори-2010: голоси «проти всіх» – додаткові мандати для партії влади
Кличко в «УДАРе»

Інші статті
Коментарі
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2018, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!