субота, 15 грудня, 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Політика

Партія регіонів і розбите корито

05.08.2007
15:33
Партія регіонів і розбите корито

Поки партія тішилась владою, гострі кути згладжувалися і не виступали на перший план. Але треба було владі похитнутись, як вилізли всі проколи і помилки її уряду. Пора і винного шукати.  Якщо ще в січні поточного року мало хто вірив в розвал партії донецьких, то зараз про це не говорить тільки ледачий. Для цього існує багато об'єктивних і суб'єктивних передумов.

Ось і зайнялось все партійне керівництво пошуком «офірного цапа» і спиханням вини один на одного. Найпростіше таким «цапом» було б зробити Януковича. Але так здається тільки на перший погляд - насправді той зберігає достатньо високий рейтинг, а чіпати партійний бренд, на який перетворився Віктор Федорович, забороняється. І тому пошук «козлів» продовжується. Віктор Федорович при своїх залишиться у будь-якому випадку. Як пишуть в Інтернеті, «напередодні виборів топтати розкручений політтехнологами стяг, нехай навіть і неабияк продірявлений, ніхто в «Регіонах» не стане за всього непереборного бажання. А ось «шестірки» рангом трохи менше – і в першу чергу, звичайно, власною персоною Микола Янич, ризикують автоматично переконвертуватись в розмінну монету невеликого, прямо скажемо, достоїнства майже напевно».

Останнім часом часто писалося про те, які внутрішні конфлікти відбуваються усередині Партії регіонів. Говорили, наприклад, про боротьбу різних груп впливу і протистояння ідеологічної і підприємницької частин партії. Прикладом протистояння у верхівці ПР стало і наступні події. На інтернет-сайті «Обком» був опублікований попередній список від Партії регіонів. На документі не було початкових даних, тому опротестувати недодокумент досить легко. Але, «список Клюєва» дійсно існує. Що ж примітного в цьому списку?

По-перше, ПР планує йти на вибори спільно із СПУ і СДПУ (о). Головний есдек Леонід Кравчук значиться на 3 місці, а соціаліст Олександр Мороз – на 4-му (хоча, напроти прізвища Морозу стоїть знак питання). А присутність в списку Анатолія Кінаха, Віктора Медведчука, Ірени Кільчицкої і Анатолія Близнюка викликає у Клюєва великі сумніви. Тарас Чорновіл, Валентина Семенюк і Василь Волга взагалі викреслені. А ось міністри уряду Януковича від СДПУ(о) - Нестор Шуфрич і Микола Папієв присутні. Вони будуть в списку, навіть якщо не відбудеться союз ПР і СДПУ(о) тому, що їх лобіює особисто Віктор Янукович. Хто хто, але вони «козлами» точно не оповістять.

Головне – в списку немає найбагатшої людини України Ріната Ахметова, яка і фінансує партію. Що ж до Медведчука, то його включення в список не викликає сумнівів, дискусія ведеться лише навколо місця. Багато хто вимагає прибрати його з першої десятки.

СДПУ(о) веде активний переговорний процес з Партією регіонів щодо формату участі в позачергових виборах. Минулого тижня, 21 липня 2007 року, відбулася закрита зустріч представників керівництва СДПУ(о) і Партії регіонів, на якій було досягнута домовленість про присутність 10 представників СДПУ(о) в прохідній частині виборчого списку Партії регіонів. Прохідна частина списку визначена в 180 перших місць. У обмін на 10 мандатів Партії регіонів СДПУ(о) зобов'язується надати фінансову допомогу в межах 40-50 мільйонів доларів. «На скільки правдивий даний список, судити складно, – говорить політолог Володимир Бондаренко. – Хоча думаю – мільйонери з СДПУ(о) заплатять будь-які гроші, щоб потрапити в «регіональний» список. У них є гроші, але немає влади».

Немає влади – не буде більших грошей.

Але все це поки розмови. А ось те що в ПР немає єдиного формату передвиборних обіцянок, це вже сумно. Дуже сумно і дуже невигідно самій партії. Віктор Янукович обіцяє в черговий раз ініціювати розгляд надання російській мові статусу державного при формуванні коаліцією конституційної більшості у Верховній Раді. "Ми ніколи не забуваємо про свої програмні обіцянки. Я не втомлююся повторювати - як тільки виборець дозволить нам мати у Верховній Раді конституційну більшість (самим або з близькими по духу партіями), це питання отримає дозвіл".

У серпні 2006 року Янукович вже піднімав дане питання. Те ж саме він говорив і в 2004 році. «Партія регіонів так і залишилася партією вождістського типу. Ці висновки можна зробити подивившись вже запущену передвиборну рекламу. Поки що крутять тільки лідера партії – Віктора Януковича. У цьому контексті мене особисто здивувала реклама мегаблоку, в якій намагаються розкручувати різних осіб. Думаю, що може початися тенденція, щоб люди реагували на ідеологічних і соціальні посили, а не тільки на лідера. На жаль, інші політичні сили – БЮТ і Партія Регіонів поки тримаються тільки на своїх вождях» - вважає політолог Віталій Бала, директор «Агентства моделювання ситуацій». Далі він робить висновок: «Бізнес-група в Партії регіонів зараз грає основну роль. Дострокові парламентські вибори відбуватимуться якраз з тієї причини, що великому бізнесу регіоналів протистояння не вигідне. Якраз бізнес і буде головним замовником всіх тих сценаріїв, які утілюватимуться Партією регіонів в цій виборчій кампанії. На мою думку, Партії регіонів буде дуже важко претендувати на роль партії загальнонаціонального рівня. Можу привести вислів Генріха Наварського, який заснував французьку королівську династію. Він змінив свою віру для того, щоб стати королем в Парижі. Та ж ситуація і в Україні – щоб керувати країною, потрібно перемагати на виборах в столиці. З Партією регіонів ми бачимо абсолютно протилежну ситуацію – вони абсолютно не звертають уваги на столицю України. Вони не займаються Києвом в тому розумінні, щоб підсилити тут свою популярність. Зараз ведеться багато розмов про те, що Черновецкий хоче йти з регіоналами – це теж не додасть їм популярності».

До речі, додам, що дана ситуація характерна і для Харкова, Одеси, Дніпропетровська. Місцеві керівники дискредитують партію. Та і в Донецькій і Луганській областях зараз завдяки свавіллю і беззаконню місцевих керівників ситуація аналогічна. Звичайно тут партія перемагає, але візьме голосів набагато менше торішнього. Стратегічні прорахунки на місцевих рівнях можуть привести до поразки партії на виборах у вересні цього року. Заступник директора «Агентства моделювання ситуацій» Олексій Голобуцкий вважає так: «У Партії регіонів є проблеми практично у всіх обласних організаціях. Дійсно, дуже складно бути Партією регіонів, представляючи не більш за один регіон. Для них це дійсно вже стає проблемою. Та ж Луганська група в партії поки що достатньо обережно, але все-таки виявляє свою певну незадоволеність політикою центрального керівництва. Їх вже не влаштовує кадрова, економічна і інші політики. На прикладі Харківського регіону можу показати, як мер Добкин, що представляє Партію регіонів, нівелює імідж партії в цілому. Те ж саме відбувається в багатьох інших регіонах. У багатьох містах неефективність місцевої влади, яка представляє дану партію, дає зрозуміти населенню, що Партія регіонів не є найадекватнішою їх потребам».

"Я не піду у Верховну Раду", - підкреслив у відповідь Добкин. Але відразу ж відмітив: "Коли почнеться виборча кампанія, і якщо партія (Партія регіонів) мені довірить брати участь у виборах, я піду у відпустку за свій рахунок, і тоді займатимуся політичною діяльністю".  Залишивши Харків без керівництва.

Отже по Харкову в цьому випадку у партії великі проблеми. На думку Голобуцького ситуація в Харкові дуже складна. "Там на найближчих партійних конференціях може виникнути питання про негативний вплив Михайла Добкина і Геннадія Кернеса на рейтинг Партії регіонів, а регіонали не можуть собі дозволити здати позиції в цьому стратегічному регіоні. Тому питання про довіру до цього тандему буде поставлено обов'язково".

У свою чергу політолог Михайло Погребінський, що завжди підтримував Януковича, заявив, що Партія регіонів втрачає електорат, в ній розчарувалася до чверті голосуючих виборців. Додала вогню і лідер БЮТ Юлія Тимошенко. На прес-конференції 11 липня, вона заявила про те, що уряд Віктора Януковича унікальний тим, що зупинив 63 соціальних закони. А тут ще Конституційний Суд оголосив власне рішення про визнання неконституційними статей держбюджету-2007, якими припинялася виплата соціальних пільг, передбачених законодавством. Повний провал!

Віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров теж забив на сполох. Він вважає незаконним призначення розділів державних адміністрацій Чернігівської і Миколаївської областей. Про це він заявив на засіданні уряди. А річ у тому, що Ющенко почав поступово міняти підгодованих «регіоналами» губернаторів, вибиваючи у "біло-блакитних" останній грунт з-під ніг. Плюс до всього Президент Віктор Ющенко звинувачує Кабінет міністрів в замовчуванні реальних наслідків від аварії потягу, що перевозив жовтий фосфор в Львівській області. "У мене виникають сумніви з приводу відповідності посадам урядовців, які підмінюють реальні дії розмовами про чисті від фосфору колодязі", – сказав Ющенко.

Після всіх цих накатів не дивно, що у декого з «Регіоналів» поїхав дах. "Те, що Президент поміняв двох губернаторів і планується заміна ще декількох, я розглядаю через призму піар-кампанії проти Партії регіонів. По-перше, це є видимим в проекті реанімації Блоку Литвина, в проекті "Верка Сердючка" і т.д. Таким чином помаранчеві намагаються узяти певні голоси на південному сході країни, де Партія регіонів має дуже сильну підтримку", - заголосив «регіонал» Попеську. А сумно відома Ганна Герман не забула похвалити київського мера: "Леонід Михайлович зараз знаходиться на своєму місці як мер, і дуже багато хорошого робить для киян". І не «відходячи від каси» закликає не голосувати за таких патріотів як однопартієць Олег Калашников. Таку думку вона висловила, коментуючи вислів Калашникова щодо биття останнім знімальної групи каналу СТБ рік тому.

Втім, дах їде і у союзників «регіоналів». Заступник голови Партії промисловців і підприємців (ПППУ) Лев Гнатенко заявив, що на позачергові парламентські вибори їх партія піде разом з ПР. А ось лідер ПППУ, міністр економіки Анатолій Кінах тут же говорить прямо протилежне: "В даний час розглядаються різні конфігурації, у нас багато варіантів. Прораховуються різні сценарії розвитку ситуації". Голова ж фракції ПППУ в Львівській обласній раді Роман Дудіч заявив, що в обласній раді ПППУ була і залишається в блоці з «Нашою Україною». "Наша позиція була викладена вже давно - в Львівському регіоні ми союзники з Наший Україною. Які рішення ухвалюються вгорі, нам невідомо", - відзначив Дудіч. Схоже, і союзники не вірять в успіх Януковича.

Віктор Геварін, Костя Бєглов

< Назад

Кожна країна повинна пам’ятати своїх „героїв”
Місцеві вибори-2010: голоси «проти всіх» – додаткові мандати для партії влади
Кличко в «УДАРе»

Інші статті
Коментарі
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2018, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!