субота, 15 грудня, 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Політика

Професіонали на марші

14.08.2007
10:22
Професіонали на марші

Як я люблю наші ЗМІ! Їхню чесність, порядність, а, головне, професійність. У двох сенсах цього слова, як-от: вміння професійно "стригти" гроші, пишучи і пускаючи в ефір відверто замовні матеріали, себто "джинсу", і не менш цінну навичку професійно верзти різні правдоподібні нісенітниці.

От про друге і поговоримо. І як приклад візьмемо тільки один день – 10 серпня 2007 року.

Почнімо із святого: із української редакції Радіо "Свобода". За далеких уже радянських часів для всіх здатних мислити самостійно це був еталон вільної журналістики та вишуканої української мови. У перше десятиліття новітньої незалежності України ця традиція зберігалась, що засвідчувалося високими рейтингами радіостанції (уявіть – 8% населення держави були постійними слухачами "Свободи", тоді як на Заході дуже добрим показником вважається 4-5% постійних слухачів). А що маємо зараз? А от що. На сайті "Свободи" 10 серпня фігурувало онлайн-опитування у такому форматі:

ОПИТУВАННЯ
Депутатська недоторканість це:
Передумова нормальної роботи депутата
Індульгенція злочинцям
Запобіжник проти зловживань виконавчої влади


Голосувати

"Недоторканість"... Сказали б краще – "депутатська невинність" чи "цнота". Господи, невже важко взяти словник? Невже важко перевірити поняття за Конституцією України, щоб пересвідчитися: треба писати "депутатська недоторканність"? Чи, може, це нове слово у мовознавстві? Бо під тією ж датою бачимо ще одне вживання цього пікантного терміну:

NATO –УКРАЇНА: 10 років співпраці

Ранкова Свобода
Чи скасують недоторканість?
Інцидент з російським ракетним ударом по Грузії дійшов до ООН

Свобода Сьогоднi
Депутатські пільги. Чи скасують їх?
Син лівійського лідера Каддафі підтвердив, що болгарських медсестер катували

А й справді: чому б не скасувати раз і назавжди дівочу цнотливість? Чому б не ухвалити відповідний законодавчий акт чи прийняти міжнародну угоду? Погодьтесь, це справді тема для ранкової (і саме ранкової, після бурхливої ночі) "Свободи". Але що цікаво: у матеріалі журналістки Ярмощук, на який вказує посилання ранкової "Свободи", все вірно і лінгвістично, і юридично: "депутатська недоторканність". Цікаво, що це за безіменний геній керує сайтом Радіо "Свобода", професійно і цілеспрямовано перетворюючи Інтернет-лице цієї радіостанції на предмет для посміховиська?

Але якщо Радіо "Свобода" знущається "тільки" з мови (а паралельно – і з Конституції), то "помаранчева" газета "Україна молода" ґвалтує розум наших співгромадян, підсовуючи їм щонайменше недостовірну інформацію. Отже, номер від 10 серпня, сторінка восьма, стаття Володимира Кругляка "У Литвина – найнижчий "рейтинг недовіри". Це – шанс?" Як неважко зрозуміти вже з назви, йдеться про соціологічні рейтинги під час виборчих перегонів. І серед запропонованих читачам для роздумів результатів соціологічних досліджень – опитування, начебто проведене компанією "ФОМ-Україна". Я кажу "начебто", бо в професійних колах неважко знайти людей, котрим директор цієї структури Бухалов після невеличкого "бухалова" щиросердо признавався, що реально проводить тільки одне опитування з трьох, нече-результати яких представляє публіці, а це вже щонайменше привід для не дуже високої, м‘яко кажучи, довіри до "результатів" цієї фірми, чи не так? Та припустимо, що ані автор, ані редактори УМ не спілкуються зі справжніми соціологами і не знають цих пікантних подробиць; але те, що фірма "ФОМ-Україна" є філією російської структури, очолюваної "славнозвісним" Глібом Павловським, вони знати мусять. Як і те, що годі чекати правди там, де хоч трохи, перепрошую, пахне цим персонажем...

Але редактора УМ дуже професійно (і безплатно, переконаний!) виконує роль пахолків Павловського, вправно розвішуючи вироблену ним локшину на вухах 155 тисяч своїх патріотичних читачів. Так і хочеться вигукнути: слава професійним патріотам! Що б робили без їхньої допомоги Кремль та Луб‘янка, як би дурили українців? Риторичне запитання.

А тепер – про інше. Про "Вечірній Київ" від того ж 10 серпня, про газету, яка за гроші киян від імені міськради столиці України робить усе можливе, щоб у цьому місті не було нічого українського. Одне слово, окупаційна преса "Льоні-Космоса" та його геббельсюків – Бектурсунових-Джангірових.

На розвороті (2-3 сторінка) – передрук статті у Le Mond якогось Жан-Марі Шов‘є. Стаття присвячена "ревізії історії"... угадайте ким? Ясна річ, українськими націоналістами. Я не знаю, є автор статті платним агентом КҐБ-ФСБ, яких завжди було багато у Європі, чи він просто є ідейним ідіотом, черговим екземпляром з табору тих, кого російський дисидент Володимир Буковський називав "лівою сволотою" і хто завжди закликав любити СРСР і відкидав саму думку про те, щоб ставити на одну дошку Сталіна й Гітлера. Так і в цьому опусі: автор усім її текстом стверджує, що Сталін був кращий за Гітлера, а радянський тоталітаризм – за німецький. А на додачу – що життя українців важить значно менше, ніж, скажімо, життя євреїв (бо не можна, мовляв, ставити на одну дошку Голодомор і Голокост). Ну, а славні "стандарти західної журналістики" він проявляє хоча б у тому, що стверджує: "соціал-націоналіст Тягнибок входив до штабу "помаранчевої революції" (хоча насправді перед нею був виключений за ксенофобські висловлювання з фракції "Наша Україна"). А ось як пише професійний автор Le Mond про КПУ: "Парламентська фракція цієї партії з кожним днем виявляє все більшу стриманість". Справді: "Газпром" дає Кремлю чимало грошей, щоб на корні скуповувати західну демократію, але ми тут причому?

І ще один шедевр західних стандартів і професіоналізму: "Правопис Lviv стали використовувати нещодавно. Місто називалося Lwow протягом перших століть, коли воно перебувало у складі Польщі". Звичайно, не було ніякого Данила Галицького, засновника міста, не було його сина Лева, не було Галицько-Волинського королівства... Вдумайтесь: Бектурсунови-Джангірови від імені Черновецького розповідають киянам, що Львів – це зовсім не українське, а польське місто!

Тут принагідно якщо щось і згадується, так тільки слова Карла Маркса (бабуся котрого, до речі, була родом із Львова) про необхідність переходу від зброї критики до критики зброєю...

Але це ще не все. На першій сторінці газети – стаття такої собі Марини Ситник "Леонід Черновецький відірвався по повній". Мовляв, нинішній мер, за даними соціологів, має найвищий рівень довіри, а його колишні конкуренти перетворилися на аутсайдерів. І яким же є цей феноменальний рейтинг? Виявляється, 20% киян готові проголосувати за мера, якби вибори відбулися зараз. А що ж інші 80%? Про них говориться скоромовкою. Віталія Кличка з 13% прихильників й Олександра Омельченка з 12% названо "аутсайдерами" (хоча аутсайдер – це той, кого лідер випереджає у кілька разів, а тут такого немає). І ще один блискучий вияв професіоналізму: "За екс-боксера Віталія Кличка готові проголосувати 13% киян, а за екс-мера Києва ще менше – усього 12%". До відома Джангірових-Бектурсунових та їхніх пахолків: різниця в 1% в даному разі лежить в межах статистичної похибки, і результати Омельченка і Кличка можуть вважатися однаковими. Це з позиції науки. Інакше з позиції професіоналів "Льоні-Космоса"

Газета цитує слова Казбека Бектурсунова (цитую за газетою): "Тому дурнуваті спекуляції з можливими перевиборами і надмірна політизованість процесу навколо мерії, сподіваюсь, закінчилась... Рейтинги, отримані у результаті соціологічних опитувань Центру SOCIS, показують, що немає не лише виборів чи перевиборів, немає вибору як такого. А отже, політики, які заробляють собі на життя політичними деклараціями, можуть на решті заспокоїтися" (цитата дослівна).

А тепер скажіть мені, будь ласка, якою мовою висловлював свої, пробачте на слові, думки Бектурсунов? "Дурнуваті спекуляції закінчилася" – це як? "Рейтинги показують, що немає виборів" – про що це? І "політики на решті можуть заспокоїтися" – на якій решті, панове професіонали?

Добре, уявімо, що ми маємо дослівний переклад з російської – "Дурацкие спекуляции закончилась"? І справді – "велик могучим русский языка"…

Ще раз нагадую: весь цей непересічний професіоналізм – за гроші киян, так само, як професіоналізм Радіо "Свобода" – за рахунок американських платників податків.

І нарешті. Той же номер ВК, сторінка 5, стаття "Маловідомі факти нашої історії на крові". Авторка – Анастасія Свєтлова – розписує автора сценарію телесеріалу "Собор на крові" Євгена Шафранського і вкладає йому у вуста такі слова: "Наприклад, хто знає, що коли йшов замах на польського міністра внутрішніх справ Піратського – за що посадили Бандеру – замах цей готувався не стільки на Піратського, скільки на Геббельса?" Пане Євгене, ну навіщо ви, людина досвідчена, давали інтерв‘ю людям, котрі не знали, не знають і знати не хочуть ані української, ані польської історії, тобто що той міністр звався в українській транскрипції Пєрацький або ж Перацький?

Утім, зовсім забув: у перекладі статті з Le Mond партія Тягнибока названа "Воля", хоча кожному київському бомжу, мабуть, відомо, що вона має назву "Свобода". Мимоволі виникає запитання: київські, а чи безпосередньо луб‘янські професіонали перекладали цей текст?

...От такими були кілька штрихів, які характеризують професіоналізм ЗМІ. І це тільки один день, і це тільки декілька ЗМІ. Ясна річ, що причини такого професіоналізму – різні. Але наслідок один: одуріння однієї частини народу і втрата іншою – тими, хто не хоче дуріти, - довіри до друкованого слова як такого. А це небезпечний симптом загального здичавіння суспільства, чи не так? Не знаю, як ви, а я б не хотів прожити решту свого життя серед людей, які не здатні відрізнити біле від чорного і сказати, скільки буде двічі по два.

Богдан Казка

< Назад

Кожна країна повинна пам’ятати своїх „героїв”
Місцеві вибори-2010: голоси «проти всіх» – додаткові мандати для партії влади
Кличко в «УДАРе»

Інші статті
Коментарі
 
JХороший матеріал. Помилки, звичайно, бувють у всіх, але такі ляпсуси просто вбивють...
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2018, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!