субота, 15 грудня, 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Політика

Новий губернатор Львівщини – чортик з табакерки?

12.10.2007
11:18
Новий губернатор Львівщини – чортик з табакерки?

У цивілізованій державі, де принципи демократії та політичної відповідальності – понад усе, підтримка тієї чи іншої сили на виборах грає ключову роль у формуванні виконавчої влади.

Українську пост виборну реальність щодо формування виконавчої влади на місцях яскраво характеризує Львівська область. Адже ми живемо в країні, де посади голів обласних та районних державних адміністрацій поки що не виборними. Факти – річ уперта, відтак абсолютна перемога Блоку Юлії Тимошенко над Блоком «Наша Україна-Народна самооборона» в області на дострокових парламентських виборах 2007 року є незаперечною. А небезпідставні претензії лідера БЮТ – Юлії Тимошенко – очолити уряд за умови формування демократичної коаліції наштовхують на цілком вмотивовані претензії «бютівців» потіснити «нашоукраїнців» з крісел у виконавчій вертикалі Львівщини.

Стовідсоткова відданість нинішнього голови Львівської ОДА (а також керівника виборчого штабу БНУНС в області, котрий цілком програв вибори БЮТу) Петра Олійника Президенту Віктору Ющенку дещо мінімізує апетити представників БЮТ на владні посади в регіоні. Проте вміння домовлятися та «вибивати своє» навіть у Президента у Юлії Тимошенко ще ніхто не забирав.

Ймовірні кадрові ротації у владних кабінетах Львівської області на користь представників Блоку Тимошенко кореспонденту JeyNews аналізують провідні львівські політологи та експерти.

Анатолій Романюк, керівник Центру політичних досліджень Львівського національного університету ім.І.Франка

Питання в тому, яка буде сформована коаліція. Якщо коаліція буде під керівництвом Юлії Тимошенко, то випливає інше питання: як довго вона буде існувати. Якщо кандидатура Юлії Володимирівни пройде затвердження в парламенті і вона матиме достатню кількість голосів, тоді можна передбачати, що пані Тимошенко спробує посилити своє представництво в керівних органах на рівні областей та районів. Львівщини зокрема.

Цілком ймовірним може бути, коли Юлія Тимошенко претендуватиме на частину посад в системі державних адміністрацій. Тобто ці посади  мали би перейти до БЮТ. На цьому етапі слід очікувати того, що деякі голови районів будуть призначені від Блоку Тимошенко.

Чи буде призначений голова обласної адміністрації від БЮТ?.. Це було би логічно, враховуючи результати діяльності Петра Олійника на цій посаді а також враховуючи те, що БЮТ отримав високий результат в області на позачергових виборах.

Але ми бачимо, що Президент Ющенко досить активно намагається у цій ситуації посилити саме свій вплив і свої повноваження. За цих умов можна прогнозувати, що Віктор Ющенко буде категорично проти того, щоби міняти голів обласних адміністрацій на політичній основі. Думаю, це буде підставою торгів або протистоянь в межах виконавчої влади.

Якщо коаліція буде сформована разом з Володимиром Литвином і він підтримуватиме Юлію Тимошенко, тоді, можливо, лідер БЮТ зможе це зробити. Якщо ж коаліція буде у форматі БЮТ-БНУНС, то їй буде дуже важко добитися заміни кадрів на місцях.

Безумовно, особисті характеристики Петра Олійника, того ж Івана Деньковича матимуть певне значення. Але ми є свідками того, що багато політичних питань вирішується на макрорівні. Все залежить від того, які конкретні особи займають ту чи іншу посаду. Спроба Ющенка збільшити пул своїх призначень до формування більшості, уряду, свідчить про те, що ці питання Президент буде піднімати і намагатиметься залишити за собою максимальну кількість представників у виконавчій владі. Незалежно від їх особистих характеристик. Згадайте, як у 2005 році Ющенко не погоджувався на звільнення губернаторів областей, навіть коли 2/3 обласної ради висловлювали голові ОДА недовіру (наприклад, Харківська область). А це – пряма норма Конституції України. Тому спроби поміняти губернаторів (особливо від «Нашої України») зараз будуть досить непростими.

Ігор Балинський, політичний експерт

Якщо коаліція буде суто «помаранчевою» чи з домішкою Блоку Литвина, то, я думаю, ситуація суттєво не зміниться. На посаді залишиться Петро Олійник. Для цього є кілька мотивів. По-перше, за такої ситуації Тимошенко не буде вигідно конфліктувати з Президентом через посаду львівського губернатора. Петро Олійник є в колі дуже наближених до Президента, і Вікторові Ющенку дуже залежить на тому, аби Петро Михайлович зберіг свою посаду.

Але це не означає, що Петро Олійник змушений буде поступитися частиною посад як на рівні своїх заступників, так і на рівні значної частини голів РДА.

Але я не вважаю, що на сьогодні «бютівці» мають реальну альтернативну Петрові Олійнику кандидатуру. В середовищі БЮТ такої кандидатури немає. Той же Іван Денькович навряд чи згоден буде розміняти крісло народного депутата на губернатора: надто різні рівні відповідальності.

Якщо ж мова йде не про «помаранчеву» коаліцію, а про союз з домішками Партії регіонів (чи «чистої» коаліції ПР-БНУНС), то Петро Олійник за таких умов тим паче збереже свою посаду на Львівщині. Навіть ще більше її монополізує, оскільки «донецьким» Львівщина буде не пріоритетною.

Найцікавіше питання – чи буде БЮТ за умови «помаранчевої» коаліції вимагати для себе посаду голови Львівської обласної ради, якщо Олійник залишається губернатором. У такій ситуації не виключений варіант, що Петро Олійник змушений буде розміняти Мирослава Сеника на «бютівського» кандидата.

Ще один варіант, за якого Петро Олійник залишить посаду губернатора і перейде на роботу в Київ, – це сватання Петра Михайловича на голову митного комітету. У цій ситуації відбудеться м’яка ротація ключових посад в області: губернатором стане Мирослав Сеник, а БЮТ отримає контроль над облрадою. Це буде той паритет, який влаштує і БЮТ, і БНУНС.

Ігор Танчин, директор Інституту гуманітарних проблем

Логічно би було, якби БЮТ увійшов у владу Львівщини і навіть очолив би Львівську обласну державну адміністрацію. Не кажучи вже про районні держадміністрації. Чому? – Тому що БЮТ реально виграв в області все, що можна було виграти. Блок Тимошенко здобув перемогу в усіх районах, окрім одного. Тому було би логічно, щоби та політична сила, яка перебувала в області так довго при владі («Наша Україна» – авт.) і програла дострокові вибори в регіоні (тобто виборці висловили їй недовіру), поступилася на користь тієї сили, яка виграла вибори.

Але питання полягає у тому, що адміністративна вертикаль підпорядковується Президенту. І Президент дуже ревно відстоює своє право на те, щоби нею керувати і її формувати. Тому питання в тому, чи входило в угоду між БЮТ і БНУНС про паритетний розподіл посад на найвищому рівні після виборів також питання розподілу посад на регіональному рівні. В обласних та районних адміністраціях. Щодо цього маємо різні тлумачення та різну інформацію.

Представники БНУНС говорять, що це питання – виключно прерогатива Президента, і нічого подібного у цій угоді не прописано. Натомість представники БЮТ і навіть персонально Юлія Володимирівна Тимошенко говорить проте, що домовленість включала також зміну влади на регіональному рівні.

Тому, на міг погляд, усе залежатиме від підкилимний домовленостей на рівні Ющенко-Тимошенко та інших ключових постатей. Оскільки навіть якщо були домовленості, про які говорить Юлія Тимошенко, то ми знаємо, що у нас навіть закони і Конституція дуже часто порушуються і дуже неохоче виконуються. А що вже говорити про домовленості, які відбувалися в кулуарах. Про такі речі можна лише здогадуватися. Тому все залежатиме від того, як розвиватимуться коаліційні торги. Там же підніматимуться питання: які саме бонуси включати в поділ влади в країні. Тому нічого спрогнозувати не можна. Логіка – логікою, але все залежатиме від того, як домовилися і як продовжуватимуть домовлятися між собою ключові гравці.

Інші варіанти коаліції, ніж БЮТ-БНУНС є малоймовірними. Єдиним ще варіантом може бути цей союз плюс Блок Литвина. Так звана напівширока коаліція із наданням широких прав опозиції.

Але взагалі щось прогнозувати можна лише тоді, коли ти маєш певні константи, на які можна спиратися. Тобто коли є система зрозумілих взаємодій і взаємовпливів. У цьому ж випадку уся боротьба відбувається під килимом і глядачі навіть не знають, за кого вболівати. Найцікавіше проходить повз них. Все проходить повз них і вони, як чортика з табакерки, отримують нового голову обласної адміністрації.

Андрій Вернидуб, для JeyNews

< Назад

Кожна країна повинна пам’ятати своїх „героїв”
Місцеві вибори-2010: голоси «проти всіх» – додаткові мандати для партії влади
Кличко в «УДАРе»

Інші статті
Коментарі
 
муркоДеньковича в губернатори!!!
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2018, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!