субота, 15 грудня, 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Політика

„Наша Україна”: народна самозаборона?

01.11.2007
17:02
„Наша Україна”: народна самозаборона?

Інтеграційні процеси в середовищі українських політичних партій за часи незалежності якнайкрасномовніше показали, не як треба це робити, а навпаки: як не варто об’єднуватися політичним гравцям. Швидше навпаки, вітчизняні партійні середовища більше супроводжували розколи, аніж об’єднання.

Міжпартійні інтеграли присутні переважно за ситуативних, чисто кон’єктурних обставин, або при цілковитому поглинанні сильним слабкого. Мають рацію численні партійці, коли говорять, що паритетного об’єднання в Україні не може бути: закон не дозволяє. Справді, закон про політичні партії дозволяє об’єднатися двом політичним силам лише шляхом саморозпуску однієї і вступу уже безпартійних в іншу. А що вже говорити, якщо партій не дві, а три, чи чотири? Чи майже десять, як у Блоці «Наша Україна-Народна самооборона»?

Проте, гасла про об’єднання, злиття, політичну структуризацію суспільства (виберіть варіант, який Вам найбільше подобається), не припиняють лунати з вуст тих чи інших політичних діячів.

Останніми про створення єдиної партії на базі Блоку «Наша Україна-Народна самооборона» заговорили самі гвардійці Президента – головно представники «Народного Союзу «Наша Україна». Та й зрештою про створення єдиної пропрезидентської партії на базі БНУНС говорили ще до виборів, а зараз, коли результат БНУНС на дострокових виборах 2007 року відверто не вражає, ці розмови почали лунати ще гучніше.

Своїх п’ять копійок у коментарі-заклики вставив також у губернатор Львівщини, поки що голова Львівської обласної організації НУНС (та й, не забуваймо, керівник львівського обласного штабу БНУНС) Петро Олійник.

«На мою думку, єдина партія дуже потрібна країні», – сказав Петро Олійник, повідомляє прес-служба БНУНС.

За його словами, нашій країні необхідна політична структуризація, незворотній шлях, яким вже пройшли і Польща, і Чехія й інші демократичні країни. «Якщо ми хочемо мати політично-структуровану державу, перед якою партії нестимуть персональну відповідальність за їхню діяльність, єдина політична партія на основі Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» має бути створена», – впевнений Олійник.

Він переконаний, що єдина партія матиме національно-демократичні цінності. «Потрібно зрощувати не тільки паростки демократії, а й національні традиції. Немає традицій – немає держави», – вважає голова Львівської обласної «Нашої України». Водночас, Олійник висловив сподівання, що єдина партія буде створена найближчим часом.

Власні візії на інтеграційні процеси в середовищі БНУНС кореспондентові JeyNews висловили без п’яти хвилин народні депутати України від «Нашої  України-Народної Самооборони», представники різних партій-суб’єктів блоку.

Юрій Кармазін, голова Партії захисників Вітчизни

Є потреба і є доцільність у створенні такої партії. Але це може статися і говорити про це ми зможемо лише після того, як сформується коаліція, які будуть кадрові та інші підходи, оскільки існує сьогодні існує серйозна недовіра між партіями всередині блоку. Це пов’язано з тими подіями і заявами, мовляв, хтось – підтримує когось, а хтось – не підтримує.

Ми вважаємо, що треба вносити зміни до закону про політичні партії і ставити питання про можливість об’єднання партій, а не знищення партій. Бо, скажімо, нашій партії уже одинадцятий рік. Ми ж не створювали партію на одні вибори чи на один рік! Наша партія прожила і опозицію, і пройшла важкий шлях.

Тому ми ставимо питання про об’єднання, а це повинно бути законодавчо можливим. Це може трапитися лише після внесення змін до законодавства.

Треба також обов’язково визначитися з ідеологією. Це має бути усереднена ідеологія усіх партій, які входять до блоку. Ця ідеологія повинна бути патріотичною, проєвропейською, центристською.

Володимир В’язівський, представник „Народного Союзу „Наша Україна”

Політичні сили, які уже не один раз йшли спільним блоком, мали спільну і погоджену програму, цілком реально можуть об’єднатися. І уже найближчим часом. Я не бачу якихось принципових суперечностей, тим більше – ідеологічних розбіжностей, щоб це неможливо було реалізувати.

Я ратую за здійснення цього найближчим часом. Як кажуть наші „брати-москалі”: „Дорога ложка к обеду”. Ми знову спільно пройшли виборчу кампанію (над програмою якої, до речі, всі консолідовано працювали). Більш того, однією з умов входження в Блок „Наша Україна-Народна самооборона” була умова: з вироблених і напрацьованих традицій партій-суб’єктів ми творитимемо єдину демократичну правоцентристську силу.

Для цього є усі підстави. Наприклад, Конгрес Українських Націоналістів, який спочатку йшов з нами, вирішив відмовитися від цього і триматися своєї націоналістичної лінії. За це їх можна поважати, як людей, які висловили свою думку до того, як увійти в блок. Тепер же, коли усі партії висловили позиції, що є дуже близькими (ідеологічно і засадничо), то тепер було би дуже некоректно висловлюватися, що є якісь перепони на шляху створення єдиної партії.

Думаю, що цю політичну силу не повинна очолювати одна людина, а лідери усіх тих партій, які сформують єдину партію. Всі повинні висловлювати свою думку. А власне варіантів створення єдиної партії є кілька. Головне – результат: єдина демократична правоцентристська сила.

Іван Заєць, представник Української народної партії

Справа в тому, що головне – це механізм об’єднання. Якщо буде досягнуто домовленостей про механізм і програмові речі, тоді це може статися.

Партія може утворитися лише націонал-демократичного спрямування. Скажімо інакше – права партія, оскільки зараз в Україні найбільш роздріблені праві.

Але головне – механізм злиття. Оскільки шлях саморозпуску партії і вливання в іншу партію, це механізм, скерований на організаційне та ідеологічне роззброювання української націонал-демократії. Лише там держава є демократичною, де є силшьне громадянське суспільство. А сильне громадянське суспільство виникає лише тоді, коли інтереси людей організаційно оформлені у певні структури. Чи то громадські організації, чи партії. Тому кожна організація, партія – це певний досвід, механізм розвитку історичної пам’яті, історичного світогляду.

Окрім механізму слід також говорити про ідеологічне та правове наповнення цієї партії. А гадати я не можу. Можу сказати лише, що потреба укрепнень і ліквідації роздрібленості націонал-демократії є потребою сьогоднішнього дня.

В’ячеслав Коваль, заступник голови Народного Руху України

Утворення національно-демократичної партії, не якогось проету-бренду, а ідеологічної партії, є зараз на часі. Потрібна потужна правоцентристська сила, яка би була серйозним гравцем на небосхилі українського політикуму. Це абсолютно нормальна ідея. На цьому стоїть і Народний Рух України.

Ми готові до співпраці. Більш того, ми разом із УНП здійснили уже ряд невідворотніх заходів, які у дуже скорому часі дозволять нам почати працювати разом. Звичайно, є проблеми. Окрім того, що об’єднуватися повинні люди зі спільною позиції, може статися так, що певні політики не зможуть правцювати разом, бо уних, скажімо, різні погляди на світ. І це є нормально, оскільки: скільки людей – стільки й думок. А в політиці й поготів.

Але відсутні законодавчі можливості для об’єднання. Взагалі закон про політичні партії не говорить про гарантії об’єднання. Він говорить, що що якась політична сила повинна самоліквідуватися і вступити в іншу. Дивні речі. Непередбачено об’єднання. Тому якщо говорити про ідею об’єднання, то потрібно передбачити цю можливість на законодавчому рівні. Потрібно забезпечити, щоби кожному з суб’єктів об’єднання не було боляче за те, що він змушений ліквідовувати свою силу, а інша – залишається, і він вливається в іншу силу.

Друга проблема – стаж політичної сили. Наприклад, Народний Рух України зареєстрований 1993 року. А якщо ми з кимось об’єднаємося, то реєстраційне свідоцтво буде виписане сьогодлнішнім числом. Це також не є правильним!

І третя проблема – участь у майбутніх виборах. У них можна брати участь лише та партія, яка зареєстрована менше не пізніше, ніж за рік до виборів. Тобто рішення про ліквідацію приймати не можна. Ще складніше  буде з місцевими виборами.

Потрібно створити партію з ідеологією, бо зараз в Україні є лише політичні проекти.

Андрій Мацьопа, для JeyNews

< Назад

Кожна країна повинна пам’ятати своїх „героїв”
Місцеві вибори-2010: голоси «проти всіх» – додаткові мандати для партії влади
Кличко в «УДАРе»

Інші статті
Коментарі
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2018, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!