середа, 16 січня, 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Суспільство

Жеків скоро не буде

16.11.2007
13:58
Жеків скоро не буде

Про альтернативу ЛКП – Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків заговорили вже давно. У Львові цих ОСББ уже дві сотні, хоча темпи їх утворення надто низькі порівняно з європейськими країнами.

Отже, чи реально побудувати в комунальних будинках комунальний рай, які етапи необхідно пройти, аби зареєструвати організацію та куди для цього звернутися?

Сьогодні ОСББ - це форма самоорганізації населення, яке проживає у багатоквартирних будинках, це юридична особа, яка має свою печатку, банківський рахунок, укладає цивільно-правові угоди, за своїми зобов’язаннями відповідає своїм майном, може отримувати кредит на проведення ремонтів. Оскільки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – це неприбуткова організація, воно звільняється від податку на прибуток, що є економічно вигідно для мешканців. Після прийому будинку на свій баланс ОСББ може здавати в оренду допоміжні приміщення і скеровувати ці кошти на поліпшення технічного стану житла.

Однак, після утворення ОСББ виникає фінансова відповідальність за житлове майно, тобто за зношені труби у під’їзді, капітальний ремонт і т. п. З іншого боку зібрані кошти можна скерувати на більш розумне господарювання, якщо розпоряджатися ними самостійно.

Одразу довідка: Перед тим, як прийняти рішення про створення Об’єднання, потрібно врахувати зношеність житлового фонду, тобто якщо будинок та його мережі у незадовільному стані, кількість квартир у будинку (чим більше помешкань, тим економічно вигідніше створювати ОСББ), наявність у будинку приміщень, які можна продати або здати в оренду, за рахунок яких можна замінити електромережі чи зробити ремонт дахів.

Щоби провести економічні підрахунки утримання будинку, зверніться до свого ЛКП. Нехай вам нададуть перелік та кошторис комунальних послуг. На основі цих даних проаналізуйте, що ви могли би зробити у своєму будинку за ті самі кошти. Найняти чи знайти у своєму колі управителя, сантехніка, двірника, електрика, бухгалтера, консьєржа тощо, самостійно визначити його заробітну плату і найголовніше – контролювати його роботу та самостійно визначаєте перелік робіт.

Коментарі:

Андрій БУРИЙ, Центр правової допомоги громадянам з питань житлово-комунальних послуг:

«Об’єднання дозволяє напряму власникам квартир, житлових і нежитлових приміщень визначати, грубо кажучи, долю свого будинку. Так як це юридична особа, то вона може напряму укладати договори з надавачами комунальних послуг – Теплоенерго, Водоканалом. ОСББ може мати на своєму балансі різноманітні приміщення, здавати їх в оренду або продавати. Ці приміщення можуть залишитися також за ЛКП (ЖЕКами), якщо так вирішили члени ОСББ на спільному засіданні.

У Львові чи не правилом стала ситуація, коли мешканці платять кошти, а їм припиняють надання послуг. Це спричинено тільки тим, що ЛКП просто невчасно перерахувало кошти. А в ОСББ мешканці самі тримають це питання у своїх руках. Вони самі розпоряджаються коштами, які вносять на рахунок ОСББ в якості квартплати.

Друге, не менш актуальне питання – це те, що земельна ділянка, на якій знаходиться  даний будинок та прибудинкові території також переходять до об’єднання, яке використовує їх у власних цілях та захищає від чужих забудовників.

Можуть бути такі винятки, коли будинок не знято з балансу ЖЕКу. Мається на увазі те, що частина комунальних послуг ще надається ЛКП. Наприклад, теплопостачання йде напряму від Теплоенерго, а вивіз сміття – це вже справа ЛКП.

Я не бачу таких випадків. Навпаки, є певні позитиви – наприклад, зараз будівельні підприємства, які здають будинки у використання, автоматично утворюють у ньому Об’єднання співвласників. Як запевняє пан Квик, якщо ці фірми не формують ОСББ, то вони мають віддати певний відсоток будинку міській раді.

Я погоджуюсь, що процедура є доволі бюрократична, але вона досить проста. На процес нерідко затрачають чимало часу, бо трохи важко зробити перші кроки – це знайти людей для утворення ініціативної групи (мають бути власники виключно приватизованих квартир). Для створення ОСББ у будинку має налічуватися більше половини приватизованих квартир. Відтак, багато часу може піти, наприклад, на приватизацію житла.

Галина КОГУТ, завідувач сектору підтримки муніципальних проектів відділу енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів міського Департаменту житлового господарства та інфраструктури:

«Об’єднання співвласників на сьогодні – це найпрогресивніша форма самоорганізації громадян. Багато мешканців міста все ще сподіваються , що власники чи колишній одноосібний власник будинку колись проведе капремонт їхнього будинку. На жаль, у більшості випадків ці сподівання не мають підґрунтя. У тому випадку, коли контроль за якістю робіт у будинку та відповідальність за своєчасне фінансування цих робіт перейде від органів влади до мешканці будинку, можна сподіватися на зміну ситуації. Звичайно, є певні труднощі та проблеми. Однак загалом створення ОСББ має переваги. ОСББ має більші, ніж окремі мешканці, можливості вимагати від постачальників комунальних послуг виконання умов договорів, які воно уклало».

Володимир МАГУЛА, координатор проекту про партнерство між Програмою розвитку ООН та Львівською міською радою:

«На жаль, в Україні надто зношений житловий фонд, тому мешканці багатоповерхівок не поспішають брати на себе «важкі» споруди. Не сприяє цьому українське законодавство –мешканцям було би вигідніше об’єднати в ОСББ одразу кілька будинків, а наше законодавство поки що цього не дозволяє. Незабаром у Києві відбудеться спільне навчання львівських чиновників та представників ООН. Нова Програма партнерства між ООН та ЛМР дозволить залучити оонівські кошти на розвиток ОСББ у Львові. Сума допомоги залежатиме від того, скільки фінансових ресурсів готове виділити саме місто. Цього року Львів виділить на проект 100 тисяч гривень, але це лише пілотний проект, бо у наступних роках цих коштів буде суттєво більше».

Схема створення ОСББ

1. Створення ініціативної групи (не менше 3-х осіб), яка бере на себе тимчасову відповідальність юридичної, організаційної і підготовчої роботи, саме:

* ознайомлення зі законодавчою базою (ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.01; ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.92; ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04);

* проведення з власниками квартир роз’яснювальної роботи;

* складення списку власників квартир та нежитлових приміщень, які бажають створити Об’єднання;

* підготовку проекту установчих документів: а) Статут Об’єднання; б) протокол установчих зборів; в) список учасників установчих зборів; г) список власників квартир та нежитлових приміщень; д) таблицю обрахунку частки участі в Об’єднанні; е) фінансовий план Об’єднання; є) правила проживання та користування спільним майном будинку;

2. Письмове повідомлення власників квартир та нежитлових приміщень про дату, час і місце проведення установчих зборів за 30 календарних днів до дати їх проведення;

3. Проведення установчих зборів і розгляд на них таких питань: а) створення ОСББ, визначення його назви і юридичної адреси; б) вибори правління, ревізійної комісії і уповноваженої особи, відповідальної за реєстрацію; в) розгляд і затвердження статуту; г) розмір частки кожного співвласника у витратах зі створенням ОСББ (коштів на підготовку і реєстрацію установчих документів, виготовлення печатки, відкриття рахунку тощо); д) визначення і затвердження частки кожного співвласника; е) створення робочої групи для розробки першого річного кошторису доходів і видатків ОСББ; інші питання.

4. Для державної реєстрації підготувати заяву про реєстрацію, установчі документи у двох примірниках;

5. Подати документи на реєстрацію – нотаріально завірені копії документів, що засвідчують право власності на квартиру й допоміжні приміщення; список співвласників будинку і приміщень, які йому належать;

6. Підготувати печатку і штампи. Для одержання дозволу подати до районної міліції заяву, ескізи печатки і штампів, копії установчих документів;

7. Зареєструвати ОСББ у статистичному управлінні, податковій інспекції;

8. Відкрити банківський рахунок;

9. Зареєструватися у пенсійному фонді, фонді зайнятості, регіональному фонді охорони праці, рег. фонді соцстраху.

Наталя СИДОРЕНКО, для JeyNews

< Назад

Про Різдво Христове
Back to USSR, або мистецтво витинанки...
В Україні «виростили» лише п’ятьох власних «злодіїв у законі»

Інші статті
Коментарі
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2019, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!