Міська влада Львова зрозуміла одну надзвичайно важливу для наповнення бюджету річ – гроші лежать на дорозі, точніше на вузеньких вуличках старої частини міста. Принаймні, так виглядає ініціатива міста, підняти вартість паркування у Львові, зокрема у центрі.
Ідею платних стоянок у цій частині міста почали втілювати ще торік. Тоді чиновники розділили вулички на частини та провели тендер серед фірм, які претендували на надання послуг з паркування. Згодом працівників стоянок вдягли у спецформи, а до міської казни почали щогодини надходити по 51 коп. з одного водія. Так тривало менше року.
У 2008-му відповідальна за паркування фірма та чиновники зрозуміли, що інфляція стрибає, отже водії теж можуть платити за паркування більше. Тобто, якщо у 2007 році година паркування в центрі міста вартувала – 1 грн (з неї 51 коп – у казну), то у цьому році ціну хочуть збільшити до 5-10 грн. «Може бути, що за паркування біля пл. Ринок треба буде платити 10 грн за годину, на пр. Свободи, вулицях Словацького та Стефаника - 5 грн, а більш віддалених вулицях - 3 грн», – зазначив начальник управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради Микола Шкурган.
М.Шкурган наголосив, що наразі управління транспорту пропонує збільшити плату за паркування до 5 грн за годину. «Ми проаналізували досвід збору плати за паркування за 2007 рік, і побачили, що фірми, які займаються паркуванням не можуть якісно працювати з тарифом 1 грн», – переконаний чиновник. Поки що це залишається на рівні пропозиції, яку ще слід обговорити із депутатськими комісіями та конкурсним комітетом з паркування. Хоча не виникає ніяких сумнівів, що депутати погодяться підняти ціну за паркування.
Це також доводить і сума, яку чиновники зібрали за паркування минулого року. За повідомленням прес-служби Львівської міської ради, 2007 року в міський бюджет Львова надійшло 1 млн 528 тис. 202 грн. Це в п’ять разів більше, ніж у 2005 році та в три рази - ніж у 2006 році. Ця сума є найбільшою за останні 15 років. Начальник управління транспорту і зв’язку Микола Шкурган уточнив, що 85 тис. 940 грн з цієї суми торік надійшли від службового паркування автомобілів та 84 тис. 281 грн - від паркування (стоянок) автомобілів таксі.
Звісно, що Львів потребує коштів на розвиток міста, однак все ж таки слід їх заробляти цивілізованим шляхом, а не варварським. Чиновники та депутати мають усвідомити, що підвищення ціни має вплинути і на якість обслуговування. Тобто львів’яни, які, як правило, паркують свої авто, мають отримати паркінги, а не місце посеред клумб на старій вулиці, на яке можна радше втиснутися, а не прикаркуватися. Не кажучи вже про те, що Львів готується до Євро-2012. Хоча, якщо вірити голосним заявам, які власне робляться перед Чемпіонатом Європи з футболу, то древнє місто Лева матиме у майбутньому наземні та підземні паркінги. Львівська міська рада навіть вже розпочала підготовку до продажу з аукціонів чотири ділянки для будівництва надземних паркінгів та дванадцять ділянок, на яких заплановано збудувати підземні паркінги. Вони будуть розташовані переважно в центральній частині міста: вулиці Гоголя, Тиха, Замкова, пл. кн. Осмомисла, вул. Городоцька (привокзальний комплекс).
"Найпершими ми виставлятимемо на аукціон ділянки у центральній частині міста, де є найбільші проблеми з паркуванням транспорту. Зокрема, на ділянках на вул. Стефаника-Коперніка, пл. Св. Теодора, пл. Петрушевича", - повідомив заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради Ігор Гуменчук.
Усі проекти підземних паркінгів потребують залучення чималих коштів. За попередніми підрахунками, в будівництво 350 тис. кв м такого об’єкту необхідно вкласти близько 15-20 млн грн. Зараз міська влада розробляє варіанти оптимальних умов капіталовкладення в ці ділянки. Серед них розглядається пропозиція комплексного розміщення над підземним паркінгом об’єкту торгівлі.
Окрім того, управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин готує ще 4 ділянки для будівництва надземних паркінгів: вулиці Рухівська, Майданна - проектована вулиця (1), вул. Майданна - проектована вулиця (2), вул. І.Величковського - вул. Сотника Панаса.
Власне лише створення паркінгів у Львові може вирішити проблему, яка склалася із паркуванням у центрі Львова. Адже часто водії платять гроші і паркують свої авто на тротуарах, якими не можуть пройти пішоходи. Особливі незручності це створює для неповносправних мешканців міста. З цього приводу Члени громадської колегії осіб з обмеженими фізичними можливостями, створеної при управлінні соціального захисту Львівської міської ради, звернуться до представників ДАІ з проханням забезпечити їм доступність пересування. Зокрема, вони просять усунути паркування автомобілів на тротуарах вулиць.
"Щити на тротуарах, паркування машин на пішохідній частині дискримінують незрячих. Людина незряча знає, що таке пішохідна дорога, і єдине, чим вона "бачить" - це біла паличка з кулькою внизу, а, зважаючи на сьогоднішні реалії (паркування машин, навісна реклама), - вона може травмуватися", – заявив координатор програм з безбар’єрності Національної Асамблеї інвалідів України Ярослав Грибальський.
Однак наразі ці заяви, окрім неповносправних львів’ян, нікого не турбують. Торік під паркування у Львові були задіяні майже 5 тисяч місць, частина з них – на тротуарах. Також чиновники не поспішають виконувати свою обіцянку щодо впровадження можливості платити за стоянку через мобільні телефони та паркомати. Остання надія – на Євро-2012 та осуд експертів, якій, можливо, змусять львівських чиновників не збирати гроші за вулиці, а за паркінги.
15:36 На Дніпропетровщині згоріли мати з дорослим сином
Як повідомили JeyNews у ЦП ГУМНС у Дніпропетровській області, о 03:00 6-го січня у селі Новов’язівське Юр`ївського району Дніпропетровщини р
14:00 На Одещині міліцією затримано 33-річного душегуба
Як повідомили JeyNews в прес-службі МВС України, у місті Ізмаїлі Одеської області було знайдено мертвою 34-річну місцеву жительку. За висновком су
При повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».