вівторок, 31 березня, 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Публікації
А. Палатний: Громада Яготина показала приклад того, як не дати себе ошукати

Тетяна Метельова: «Для роботи над законом «Про захист тварин…» залучають прибічників вбивства»
Джерело: JeyNews

Україна на порозі енергетичної війни
Ігор Ліскі спеціально для JeyNews

День міста Львова 2011 відсвяткують весело (програма)

Працювати з Януковичем, бо як це – не працювати?!

METRO Club прагне подякувати усім тих, хто зізнавався нам у симпатії через facebook.
JeyArt
У Тернополі відбудеться концерт Віктора Павліка «Освідчення»
JeyArt
 
Львівські новини

Перед вбивством людей маньяки тренувалися на котах

16.06.2008
11:09
Прокуратура пред'явила звинувачення трьом хлопцям, що торік наводили жах на жителів Дніпропетровська. У прокуратурі Дніпропетровської області упевнені - провина юних злочинців (на момент здійснення вбивств молодим людям ледве виповнилося дев'ятнадцять) – повністю доведена. Слідство продовжувалося близько 9 місяців, за цей час «напрацьовано» 39 томів, проведені всілякі експертизи (у тому числі експертиза ДНК обвинувачених і жертв). Про це журналістам розповів начальник слідчого відділу прокуратури Дніпропетровської області Петро Овчар.

«На первинному етапі слідства, незабаром після затримання, обвинувачені у всьому призналися, а ось, коли їм пред'явили звинувачення в остаточній редакції, один з них став заперечувати свою провину, двоє інших визнають її частково, хоча  доказів в справі досить», - повідомила «Главреду» старший помічник прокурора Дніпропетровської області Світлана Чорна. «Обвинуваченому, який зараз заперечує свою провину, належить відповісти за здійснення 21 вбивства при обтяжливих обставинах, двох замахів на вбивство, чотирьох розбійних нападів, жорстоке поводження з тваринами, зберігання вогнепальної зброї. Другий його «співучасник» звинувачується в здійсненні 18 вбивств, трьох розбоях, жорстокому поводженні з тваринами і зберіганні вогнепальної зброї, третій - в замаху на умисне вбивство і розбійному нападі», - додала вона.

Дніпропетровськ лихоманило три тижні – з кінця травня по кінець червня минулого року – людей вбивали одного за іншим, інколи в день знаходили по декілька трупів, а міліція наполегливо заперечувала присутність в місті серійних вбивць, списуючи все на випадковості. Але, мабуть, найбільшим шоком для всього міста стало затримання «маніяків». То хіба можна було передбачити, що жорстокими вбивцями виявляться вчорашні школярі?

Більш того – Віктор Саєнко, Ігор Супрунюк і Олександр Ганжа були не «відморозками» і не підлітками з неблагополучних сімей. Вони виявилися звичайними хлопцями, яким, видно, не вистачало гострих відчуттів. За пару років до своєї появи на «великій дорозі» вони вчилися в одному класі 96-ої середньої школи міста Дніпропетровська, на жилмасиві Червоний Камінь.

Особливих проблем із законом до цього не мали. Правда, незадовго до цього один з хлопців притягувався до адміністративної відповідальності за бійку. На початку слідства сплив епізод річної давності, коли днепропетровец Сергій Кравец розповів про жорстоке биття свого 15-річного сина і його друга. Але скільки батьки не добивалися покарання кривдникам своїх дітей, так нічого і не добилися - правоохоронні органи чомусь проявили дивну поблажливість до молодих злочинців, навіть кримінальну справу відмовилися порушувати. Як пізніше з'ясувалося, одним із «забіяк» був обвинувачений в нинішніх серійних вбивствах (з чуток, це був Віктор Саєнко).

Всі троє виховувалися в сповна благополучних сім'ях. Відразу після їх затримання журналісти навіть охрестили їх «мажором». Тоді по місту ходили чутки, що батько одного з хлопців - районний прокурор Дніпропетровська (хоча в прокуратурі це припущення спростували). Потім стали говорити, що передбачуваний вбивця  – племінник одного з лідерів обласної організації Партії регіонів. Все це так і залишилося на рівні чуток, але, очевидно, якийсь протеже в одного з парубків все-таки був, якщо випадок з бійкою удалося «зам'яти».

Правда, сказати про те, що вся трійця була «мажорною» - сильно схибити проти істини. Наприклад, Олександр Ганжа закінчив лише 9 класів і поступив в ПТУ-63 на кухаря-кондитера. Коли помер батько, влаштувався на будівництво підсобником, потім перейшов в приватну фірму - експедитором. А коли його звільнили з роботи, він нібито страшно переживав,  за словами його матері, вечорами безперервно сидів удома і сумував. У школі був слухняним і спокійним хлопчиком – уроки не прогулював, не бився. А ось Ігор Супрунюк – із сповна забезпеченої сім'ї, батько у нього – авіатор, мама – співробітник райвиконкому, обидвоє батьків в синові душі не чаяяли. За словами директора його школи, парубка погубила саме сліпа батьківська любов. Про Віктора Саєнка відомо небагато (тому чутка саме йому «приписувала» впливових родичів)– вчителі розповідали, що він успішно закінчив 11 класів і поступив в металургійний інститут. У школі дружив з благополучнішим і ближчим по «статусу» Ігорем Супрунюком, Ганжу взагалі ігнорував. Вчителі і директор після затримання трійці лише ахали і розводили руками – мовляв, нічого «такого» за хлопцями не водилося, хто б міг подумати, що вони стануть вбивцями.

Кривава ніч на Купала

Як, коли, чому трьом звичайним хлопцям прийшла в голову думка зайнятися вбивствами, історія умовчує. Відомо лише, що це була не спонтанна ідея, до майбутньої кривавої «розваги» хлопці себе готували. Перш ніж почати вбивати людей, вони «набивали руку» на кішках і собаках, знімаючи муки тварин на відеокамеру (саме тому ним і ставиться жорстоке поводження з тваринами). До речі, фіксувати на плівку криваві сцени стало для них якоюсь нав'язливою ідеєю – пізніше вони знімали  на відео вбивства людей. Як цинічно призналися слідчим самі вбивці, робили це для того, «щоб на старості років було, що пригадати». Прокуратура ставить трійці вбивства з корисливих мотивів – як правило, після скоєння злочину вони обшукували кишені своїх жертв, забирали все, що було коштовного. У цьому ж вони признавалися і на слідстві. Хоча, швидше за все, грабіж був лише одним з рушійних мотивів – коли вбивають виключно ради грошей, поводяться інакше, та і жертви вибирають куди ретельніше. У цій же справі складається враження, що парубкам було все одно, кого і коли вбивати.

Свою криваву діяльність Дніпропетровські серійникі почали 25 червня. Тоді в мікрорайоні Комунар, розташованому поряд з жилмасивом Червоний Камінь, були виявлені трупи Катерини Ільченко і Романа Татаревіча. Почерк вбивств збігався – жертви били важким предметом по голові. Котить в ту ніч пішла проводжати подругу, що гостила у неї, коли ж поверталася назад, була наздогнана юними злочинцями. Романа Татаревіча і зовсім убили біля будівлі прокуратури Ленінського району. На Єгора Нечволоду, який в дві години ночі 7 липня повертався з клубу, напали в стенів рідного будинку на вулиці Богдана Хмельницького.Пізніше з'ясується, що в ту ж ніч на Івана Купала вбивці «ударно попрацювали» і встигли позбавити життя ще декількох людей. Недалеко від місця нападу на Нечволоду - на вулиці Косиора - вони накинулися на Олену Шрам, яка підробляла вахтером, а о 12 годині ночі, відчувши нездужання, відпросилася додому. Один з місцевих жителів практично став свідком цього вбивства – його ледве не збив автомобіль, на скаженій швидкості що виїжджав з двору. Судячи з усього, в цю ніч вбивці просто куражилися, а гроші для них були десь «на десятому місці» - інакше для чого вбивати літню вахтершу і самотню дівчину, в яких навряд чи було з собою щось коштовне.

З часом вбивці зовсім знахабніли і стали «виходити на полювання» серед біла дня. Наприклад, на 45-річну Наталію Мамчарук вони напали в приміському селищі Дієвка близько 17 годин. Жінка їхала на моторолері, з якого молодики поцупили її на ходу. Після цього жінку затягнули в посадку і тут же убили. У лічених метрах від цього місця в саморобному курені грали двоє діточок, яких вбивці дивом не помітили. Переляканим дітям удалося втекти і розповісти про те, що вони бачили, батькам. Саме вони пізніше опишуть правоохранітелям прикмети підозрюваних. На «справу» вбивці виїжджали на своєму транспорті – інколи це був автомобіль, але часто вони користувалися моторолерами. Скутери, начебто, були і у них самих, а ще два вони відібрали у своїх жертв. За іронією долі, саме моторолери і погубили злочинців і сталі неспростовним, викриваючим їх доказом. Двоє з них вирішили «втопити» скутери в озері – на своєму рідному масиві Червоний Камінь. Це побачив охоронець розташованою рядом автостоянки і відразу ж подзвонив в міліцію, яка вже збилася з ніг у пошуках зловмисників. Після цього залишилося лише затримати третього співучасника. До речі, як свого часу розповідав начальника УВС Дніпропетровської області Іван Ступак, автомобіль подарувала дорослому чаду дбайлива мама.

Звичайно, насамперед виникло питання про осудність молодих людей. «В час слідства всім трьом обвинуваченим проводилися судово-психіатричні експертизи, які прийшли до виводу, що вони осудні і можуть давати звіт своїм вчинкам, - говорить Світлана Чорна. - Медики стверджують, що вони здорові. Нам просто важко уявити, що молоді люди з нормальних і благополучних сімей, можуть бути здатні на такі цинічні вбивства».

Серійні вбивці, з'являються в Україні хоч і не дуже часто, але проте відносно регулярно. Ось тільки, як правило, вони діють поодинці (якщо це, звичайно, не члени ОПГ). Вбивство, як не крути, вимагає деякої «інтимності» і відсутності зайвих вух і очей.  Отже випадок з Саєнко, Супрунюком і Ганжой – можна назвати не цілком звичайним.Втім, до болю схожа справа слухалася в Києві років вісім тому. Тоді двох молодих людей (теж з вигляду сповна звичайних і нормальних) – Владислава Волковіча і Дмитра Кондратенко - звинувачували в здійсненні шістнадцяти вбивств. Кондратенко, правда, до суду так і не дожив – покінчив життя самогубством в камері Лукьяновського СІЗО. Ця парочка теж одного дня вирішила заробляти на життя вбивствами. І теж «відточувала свою майстерність» на піддослідних кроликах, лише не на кішках, а на людях. Перед тим, як вийти на «велику дорогу», вони «тренувалися» на бомжах – судячи по матеріалах справи, для цієї мети вони убили як мінімум шестеро бездомних. «У спецвійськах це називається тренуванням на «ляльках», - пояснював на слідстві один з вбивць, - а ми тренувалися на людях». Під час слухання справи в суді в  перерві між засіданнями у відповідь на моє питання Владислав Волковіч широко посміхнувся і відповів: «Не можу сказати, через що ми вбивали. Гроші? Насправді гроші нас не дуже-то цікавили». А під час проведення судово-психиатричної експертизи він заявив: «Вбивство – як наркотик, відчуваєш себе суперменом». Можливо, Дніпропетровським серійникам  теж захотілося чогось в цьому роді, хто знає?..

Главред инфо

наступна   → На території Чеської Республіки затримано замовних вбивць із Закарпаття
попередня Перед вбивством людей маньяки тренувалися на котах

Погода, Новости, Завантаження...


Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2020, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!