"Нашоукраїнка" Лілія Григорович через церкву донесе українцям про НАТО
06.10.2008 15:29
“Українська церква пам`ятає, що в двадцятому столітті Україна шість разів проголошувала свою незалежність і п’ять разів її, на жаль, втрачала. У тому числі - й через відсутність тоді потужної міжнародної гарантії нашої безпеки. Сьогодні лише система євроатлантичної колективної безпеки є гарантією нашої незалежності, про що, власне, й і моляться в українських церквах”. Про це в інтерв’ю Офіційному сайту Блоку сказала народний депутат-"нашоукраїнка" Лілія Григорович.
Як стало відомо, Українська православна церква Київського патріархату виступила із заявою про ствою підтримку вступу України до Європейського Союзу та НАТО.
Як зауважила депутат, “між Українською церквою і Українською державою завжди був міцний зв’язок – це як два крила одного птаха”. Депутат навела декілька історичних прикладів, зокрема, коли “після падіння УНР під натиском більшовицьких військ, священики Української автокефальної церкви були жорстоко винищені, але, не зважаючи на те, що наша державність тоді була знищена, Українська церква вижила".
"5 червня 1990 року, - нагадала депутат, - був скликаний Помісний Собор, на якому було проголошено автокефалію Української церкви, а вже пізніше, у серпні 1991 року, постає незалежна Українська держава. Отже, відновлення Української автокефальної та греко-католицької церкви було передвісником незалежної Української держави”.
Депутат переконана, що "Українська церква завжди відстоювала й відстоюватиме національні інтереси нашої держави". "Тому підтримка євроатлантичного курсу України з боку Української православної церкви Київського патріархату є осмисленою, вагомою і дуже важливою”, - заявила Григорович.
При повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».