вівторок, 20 серпня, 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Публікації
А. Палатний: Громада Яготина показала приклад того, як не дати себе ошукати

Тетяна Метельова: «Для роботи над законом «Про захист тварин…» залучають прибічників вбивства»
Джерело: JeyNews

Україна на порозі енергетичної війни
Ігор Ліскі спеціально для JeyNews

День міста Львова 2011 відсвяткують весело (програма)

Працювати з Януковичем, бо як це – не працювати?!

METRO Club прагне подякувати усім тих, хто зізнавався нам у симпатії через facebook.
JeyArt
У Тернополі відбудеться концерт Віктора Павліка «Освідчення»
JeyArt
 
Львівські новини

У Львові вітали полковника УПА Левковича - йому 90!

06.02.2010
16:19

Як повідомили JeyNews в прес-службі Львівської облради, Голова  Львівської обласної ради Мирослав Сеник  та голова Львівської обласної держадміністрації  Микола Кміть привітали із 90-річчям останнього із живих полковників УПА Василя Левковича (псевдо «Вороний). 

Вітаючи Василя Левковича із днем народження голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник побажав ювіляру міцного здоров`я та ще не одного десятка літ. "Історія життя Василя Левковича - це приклад жертовності, ідейності, мудрості, героїзму та любові до рідного краю для всіх поколінь українців. Ми сьогодні святкуємо 90-ліття живої легенди. Це єдина людина - справжній бойовий командир, який залишився живий серед учасників національно-визвольного руху - зазначив Мирослав Сеник.

Левкович  Василь Михайлович народився у 1920 році у селянській родині. В ОУН вступив  у 1939 році. Після початку війни, у 1941 році увійшов до складу похідної групи ОУН під керівництвом керівника  Любачівського повітового проводу  ОУН Омеляна Грабця – “Батька”. У липні 1941 р. група прибула в Рівненську область, де Левкович став інструктором окружної міліції та працював до вересня 1941 року. Після початку переслідувань учасників ОУН німцями В. Левкович перейшов на нелегальне становище, був порученцем керівника Дубнівського окружного проводу ОУН “Драпача”, а з кінця літа 1942 року – заступником організаційного референта цього проводу.

З березня 1943 року і до дня арешту В. Левкович перебував в УПА, пройшовши  шлях від чотового до керівника Воєнної  округи “Буг”.

Як  і деякі інші керівники УПА, В. Левкович тривалий час перебував під слідством, був етапований зі Львова до Києва. 22 липня 1947 року Військовий трибунал військ МВС Київської області засудив В. Левковича до 25 років виправно-трудових таборів. Він повністю відсидів строк покарання і був звільнений з Дубравного табору 7 грудня 1971 року. 20 січня 1997 року Генеральна прокуратура України реабілітувала В. Левковича.

Полковник УПА Василь Левкович – єдина жива особа з тих, хто нагороджений Золотим Хрестом Бойової Заслуги  УПА. Їх було 20. Більшість з них невідомі, оскільки нагорода присвоювалася лише за упівськими псевдонімами, але не вручалася для збереження конспірації.

Золотий Хрест Бойової Заслуги УПА  Василь Левкович отримав у званні майора у 1946 році, будучи командиром Військового округу УПА «Буг».

Нагороду було виготовлено за кошти благодійників і вручено Василеві Левковичу 5 березня 2008 року на урочистій сесії Львівської обласної ради. Також депутати Львівської обласної ради на цій сесії надали Василеві Левковичу 300 тисяч гривень матеріальної допомоги на придбання квартири у Львові.

           

JeyNews

наступна   → Податкова міліція м.Києва викрила потужну аферу (40 млн. грн) на одному з ДП
попередня В одному з вишів Волині викрили хабарницю

Погода, Новости, Завантаження...


Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2019, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!