вівторок, 20 серпня, 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Публікації
А. Палатний: Громада Яготина показала приклад того, як не дати себе ошукати

Тетяна Метельова: «Для роботи над законом «Про захист тварин…» залучають прибічників вбивства»
Джерело: JeyNews

Україна на порозі енергетичної війни
Ігор Ліскі спеціально для JeyNews

День міста Львова 2011 відсвяткують весело (програма)

Працювати з Януковичем, бо як це – не працювати?!

METRO Club прагне подякувати усім тих, хто зізнавався нам у симпатії через facebook.
JeyArt
У Тернополі відбудеться концерт Віктора Павліка «Освідчення»
JeyArt
 
Львівські новини

Українська Вікіпедія обійшла російську та іспанську...

06.03.2012
22:00

Москва та Мадрид впали: Українська Вікіпедія обійшла російську та іспанську за якістю тисячі необхідних статей у Вікіпедії

Українські вікіпедисти не припиняють дивувати українське суспільство своїми черговими досягненнями.

Березневе оновлення рейтингу якості «Списку статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях» засвідчило, що українська Вікіпедія наразі посідає 5-те місце серед усіх 284 мовних розділів цієї всесвітньої онлайн-енциклопедії і найвище місце серед слов’янських Вікіпедій, повідомили JeyNews у прес-службі ГО «Вікімедіа Україна»

Протягом лютого місяця україномовна Вікіпедія стрибнула з 7-го на 5-те місце за цим показником, і обійшла російську та іспанську Вікіпедії. Також за результатами лютого українська Вікіпедія продемонструвала найкращі показники зростання серед усіх мовних розділів.

«Список статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях» розроблено «Фондом Вікімедіа» і розміщено на сайті спільноти Метавікі. До цього списку входить 1000 статей з галузі загальних знань. Він використовується для підрахунку своєрідного «рейтингу Вікіпедій», який оновлюється один раз на місяць і відображає наявність та розмір статей із цього списку.

Серед 1000 необхідних статей в українській Вікіпедії 34 коротких (менше 10 кілобайт), 509 середніх (10–30 кілобайт) і 457 довгих (понад 30 кілобайт). Середній розмір статей становить приблизно 30 кілобайт. При цьому в російській та іспанській Вікіпедіях коротких статей наразі 121 та 127, середніх – 370 та 375 відповідно, а великих – по 503. Також в іспанській Вікіпедії відсутня 1 стаття зі списку 1000 необхідних. Середній розмір статей обох Вікіпедій складає близько 46 кілобайт.

Першу сходинку в цьому рейтингу якості займає каталонський мовний розділ Вікіпедії, за ним йде англомовна, а третє та четверте місце посідають франко- та німецькомовні Вікіпедії.

Таке зростання якості 1000 необхідних статей було зумовлене насамперед збільшенням кількості користувачів української Вікіпедію, які протягом останнього місяця зробили як мінімум одну правку, а також проведенням «Місячника з покращення 1000 необхідних статей», за підсумками якого було доповнено 78 статей.

Редактори української Вікіпедії закликають долучитися до покращення вже існуючих та створення нових статей у Вікіпедії та до створення якісного україномовного культурного продукту.

 

Довідка.

Українська Вікіпедія займає 13-те місце за кількістю статей серед 284 мовних розділів цієї онлайн-енциклопедії, і в ній налічується близько 370 тисяч статей.

В українській Вікіпедії існує спеціальний вікіпроект, який покликаний покращувати статті зі «Списку 1000 необхідних статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях». Завдяки координованим зусиллям учасників цього проекту у 2011 році українська Вікіпедія 5 разів посідала перше і 2 рази друге місце за темпами росту якості серед усіх Вікіпедій, і перемістилася з 11 на 7 місце за рейтингом якості 1000 необхідних статей.

 

JeyNews

наступна   → Депутати Львівської облради звинувачують ОДА в саботажі
попередня В Одесі Януковичу показали червону картку

Погода, Новости, Завантаження...

 
Юрій ПероганичУкраїнська Вікіпедія насправді останнім часом досягла багато. Однак слід підкреслити, що п'яте місце виставлено за якістю лише 1000 так званих «необхідних для всіх Вікіпедій статей». Якщо ж говорити про загальну якість, то російська Вікіпедія загалом поки що якісніша. Тому українцям варто напружится і наздогнати росіян і за загальною кількістю і за якістю статей. Для цього треба небагато — щоб нашу Вікіпедію почали правити не 2000 людей, як зараз, а 15 000. Насправді — це небагато — лише 0,1% чи кожен тисячний із 15 мільйонів користувачів Інтернету в Україні. Будь сміливим — редагуй українську Вікіпедію!

Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2019, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!