вівторок, 25 лютого, 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Публікації
А. Палатний: Громада Яготина показала приклад того, як не дати себе ошукати

Тетяна Метельова: «Для роботи над законом «Про захист тварин…» залучають прибічників вбивства»
Джерело: JeyNews

Україна на порозі енергетичної війни
Ігор Ліскі спеціально для JeyNews

День міста Львова 2011 відсвяткують весело (програма)

Працювати з Януковичем, бо як це – не працювати?!

METRO Club прагне подякувати усім тих, хто зізнавався нам у симпатії через facebook.
JeyArt
У Тернополі відбудеться концерт Віктора Павліка «Освідчення»
JeyArt
 
Львівські новини

Нинішня колективізація в енергетичному секторі призведе до «голодомору», - експерт

18.11.2014
12:08
«Нинішній державний менеджмент в енергетичному секторі нагадує процес колективізації в радянську добу, коли держава нищила дрібного власника, створюючи великі колективні господарства, тільки треба нагадати уроки історії, - результатом колективізації був голодомор 1933 року, - так оцінила указ Президента про зобов’язання приватних газовидобувних компаній продавати газ державі Наталія Слободян, директор Департаменту енергетики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД).

Згідно указу Президента №876/2014 та рішенню РНБО «Про стан забезпечення енергобезпеки держави» з 1 грудня поточного року приватні газовидобувні компанії, у тому числі й ті, що здійснюють діяльність відповідно до договору про спільну діяльність зобов’язані продавати газ державі для задоволення потреб населення та житлово-комунального господарства у період опалювального сезону 2014/15 року.

Експерт звертає увагу, що у цьому сенсі відкритим залишається питання ціни продажу блакитного палива. За даними «Укргазвидобування» газ національного видобутку НАК «Нафтогаз» закуповує за ціною близько 50 дол/тис. куб.м.

«Якщо уряд планує зобов’язати приватних видобувників продавати газ за такою ціною, це неминуче призведе приватні видобувні компанії до банкрутства», - говорить Н. Слободян.

За розрахунками компанії Wood Mackenzie собівартість видобутку українського газу із нетрадиційних газоносних колекторів Дніпровсько-Донецької западини становить не менш як 265 дол., а за даними приватних компаній, – собівартість коливається  у розмірі 200 дол./тис.куб.м.  і це без урахування оподаткування.

Таким чином, на думку експерта, приватні компанії змушені собі у збиток продавати газ державі.

Втім, вона слушним кроком називає посилення контролю щодо оптимізації ціни імпортованого вугілля антрацитової групи, запровадження ліцензування експорту вугілля, розірвання договорів концесії (оренди) об’єктів паливно- енергетичного комплексу у сфері видобування вугілля та посилення контролю за коштами, що виділялись на державну підтримку вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції. «Посилення контролю за вуглепромом сприятиме стабілізації ситуації на українських ТЕС та ТЕЦ», - говорить Н. Слободян.

Разом з тим вона вважає найжахливішим у постанові те, що з метою зменшення використання природного газу та мазуту вітчизняними ТЕЦ та ТЕС, пропонується у разі економічної доцільності експортувати електричну енергію з Російської Федерації. Таким чином, український енергобаланс, котрий вже на 65% залежить від російських енергоносіїв (вугілля, газ, нафта, паливо для АЕС), дійде до п’ятого рівня залежності, – в електроенергії.

JeyNews

наступна   → МЦПД: Стверджувати, що гривня досягла найнижчої межі падіння, зарано
попередня В Києві питання забезпечення хворих киян гемодіалізом досі стоїть гостро, - КМДА

Погода, Новости, Завантаження...


Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2020, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!