субота, 15 грудня, 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Публікації
А. Палатний: Громада Яготина показала приклад того, як не дати себе ошукати

Тетяна Метельова: «Для роботи над законом «Про захист тварин…» залучають прибічників вбивства»
Джерело: JeyNews

Україна на порозі енергетичної війни
Ігор Ліскі спеціально для JeyNews

День міста Львова 2011 відсвяткують весело (програма)

Працювати з Януковичем, бо як це – не працювати?!

METRO Club прагне подякувати усім тих, хто зізнавався нам у симпатії через facebook.
JeyArt
У Тернополі відбудеться концерт Віктора Павліка «Освідчення»
JeyArt
 
Всеукраїнські новини

Гавриш: Конституційний Суд має піти у відставку

27.03.2007
15:58

 Член Вищої ради юстиції України, голова Всеукраїнської юридичної ради Союзу юристів України Степан Гавриш вважає, що Конституційний Суд має піти у відставку. Про це Гавриш сказав у вівторок на прес-конференції в Києві.

«Проблема КС на мій погляд є ключовою і пов'язана з тим, що суд на сьогодні не працює і більше 8 місяців не може прийняти жодного рішення», - сказав Гавриш.

«Конституційний Суд професійно виконувати свої обов'язки не може. КС має усвідомити, що він сьогодні або стане політичним заручником і політизуватиметься, і нестиме відповідальність за свої політичні рішення. Кращим виходом з цієї ситуації – це подати у відставку і сформувати новий суд», - переконаний Гавриш.

Він додав, що може йтися тільки про саморозпуск, оскільки процедури дострокової відставки суддів КС ні, за винятком порушення суддею присяги, в чому звинуватити суддів не можна.

За його словами, в цьому напрямі необхідно вести діалог у робочій групі на предмет внесення змін до Конституції.

Він також висловив думку, що КС має бути двопалатним, з введенням спеціальної функції з розгляду скарг громадян при порушенні конституційних прав і свобод.

Гавриш вважає, що судді повинні призначатися тільки Президентом і парламентом, причому при голосуванні 300 депутатів для того, щоб у цьому процесі брала участь і опозиція.

«Судді не повинні бути представниками політичної більшості. Так ми скоро прийдемо до того, що вся судова система і всі органи влади, які будуються через парламент, так чи інакше належатимуть політичній більшості», - сказав Гавриш.

На його переконання, у такому разі можна отримати працюючий КС, який на сьогодні є політизованим.

«Боротьба за КС матиме важку перспективу для України. Спроба сформувати для КС функцію з формування української влади, тобто надання владних повноважень поза Конституцією, є приреченим», - додав він.

В той же час Гавриш відзначив, що не слід забувати, що рішення КС – це єдине рішення в Україні, яке не може бути ніким оскаржене і опротестоване, тобто має силу більшу, ніж Конституція, яку можна змінити парламентом.

«В цих умовах відповідальність КС за свої рішення є особливою. Можливо, саме це є причиною того, що КС не ухвалює ніяких рішень досі», - вважає Гавриш.

ForUm

наступна   → 48% українців ніколи не курили, 18% - не пили
попередня Ющенко підписав бюджет Януковича

Погода, Новости, Завантаження...


Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2018, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!