вівторок, 13 квітня, 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Інтерв'ю

Наталя Якуніна: За права студентів потрібно боротися

16.11.2009
19:52
Наталя  Якуніна: За права  студентів потрібно боротися

Молодь завжди була найактивнішою частиною суспільства і вже неодноразово доводила, що є двигуном змін в країні. Українські студенти цього року боролися проти введення додаткових платних послуг у вишах, проти підвищення вартості навчання, моніторили вступну кампанію та виступали за підвищення стипендій. Про підсумки студентського року-2009 ми поговорили з Наталею Якуніною – керівником Секретаріату Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України.  

2009-й  був оголошений  Роком молоді в  Україні. Які його  результати, що було  зроблено для молоді?

Практично нічого. На початку липня 2008 року з ініціативи Міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Юрія Павленка було видано указ «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді». Документ передбачав низку корисних для молоді ініціатив. Серед них такі, що стосуються гарантування молоді першого робочого місця, вирішення житлових проблем, збільшення фінансування на заходи з реалізації молодіжної політики, підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій, створення молодіжних теле- та радіопрограм, Всеукраїнського центру патріотичного виховання молоді, Будинку молоді та інші. Водночас, майже жодної конкретної ініціативи з перелічених державою не втілено, а «Рік молоді» провалено. Реалізація кампанії, яку ініціював Демократичний Альянс, а Всеукраїнська студентська рада підтримала - "Рік без молоді" має змусити чиновників та високопосадовців реалізувати задекларовану державою підтримку української молоді.   

Які заходи Всеукраїнська  студентська рада планує до Дня студента?  

До цього свята ми організовуємо фотоконкурс «Студентські моменти». Керувались ми тим, що у більшості студентів України є фотоапарати, і кожен з нас не раз знімав як сплять одногрупники на лекціях, або як проходить якесь студентське свято, або як весело жити в гуртожитку. Мета конкурсу - побачити світ студента через об’єктив фотокамери. У конкурсі буде два переможці: одного обере громадськість шляхом інтернет-голосування, а іншого – журі з відомих фотографів України. 100 найкращих робіт будуть представлені на виставці в Українському домі в самому центрі Києва. Крім іншого, плануємо провести майстер-клас з фотомистецтва одного з провідних фотографів України.

Також в рамках Дня студента буде проведено фінальну частину «Молодіжного рейтингу року - 2009», що цьогоріч матиме зовсім інший формат та церемонію нагородження.  

Нещодавно була створена Студентська  рада при Кабміні, чи не буде у зв’язку з цим ліквідовано Всеукраїнську студентську раду?  

ВСР - це консультативно-дорадчий орган при МОНУ, що вже 5 років займається вирішенням студентських проблем, ініціює законопроекти, проводить різні заходи, бере активну участь в громадянських кампаніях, тренінгових проектах та ін. Тому ВСР була, є і буде на захисті інтересів молоді, що навчається. За права студентів потрібно боротися.  

Як  відомо, молодь часто  критично ставиться  до влади. Що потрібно зробити керівним органам держави, аби молодь їх поважала?  

Почути нас. Все, що потрібно молоді, - це можливість реалізувати себе в житті, тобто бути впевненими у завтрашньому дні. Візьмемо, наприклад, активну молодь – ми весь час щось пропонуємо владі, вигадуємо нові концепції, цільові програми, а зрештою в більшості випадків отримуємо відповідь від органів держвлади, що ми не компетентні. І їм все одно, що з більшості проектів постанов або законів ми консультуємося у юристів з багаторічним досвідом роботи. Посадовці сприймають молодь як "зелених та непрофесійних".  На мою думку, молодь почне поважати владу тоді, коли влада, по-перше, буде дотримуватися свого слова, по-друге, буде сприймати молодь як рівного партнера, адже за молоддю майбутнє.  

Місяць тому офіційно стартувала президентська виборча  кампанія. За статистикою, в Україні близько 3 мільйонів студентів, що становить 8% до рейтингу на виборах. Як політичні сили намагаються завоювати симпатії молоді. Чи це їм вдається?   

Дійсно, це запитання дуже актуальне на даний час. ВСР є учасником громадянської кампанії "Молодіжна Варта: Молодь за вами спостерігає" і я як член Національного комітету робила аналіз передвиборчих обіцянок кандидатів. За всі вибори, що я можу згадати, не було жодного разу, коли так мало уваги приділялося молоді. З 10 опублікованих передвиборчих програм на момент аналізу, лише у 8 було хоча б щось, що стосується молоді. У 4 кандидатів мова йде лише про питання освіти, ще у 3 - додаються соціальні стандарти для молоді, такі як житло або перше робоче місце. Лише один кандидат має в своїй передвиборчій програмі розділ про молодь. Це дуже яскраво показує, як в основному документі, з яким кандидати йдуть на вибори, забувається про молодь. Таке враження, що для нашої влади молодь - це не електорат, за який треба боротися і на який треба спрямовувати свою діяльність, а лише субстанція для створення масовості на мітингах.  

Побутує думка, що ситуація у  молодіжному русі подібна до стану  справ у Верховній  Раді – багато говорять, але нічого не роблять? Чи це так? 

Така думка  побутує у тих, хто багато говорить і нічого не робить :) Всеукраїнська студентська рада при МОНУ консолідує не лише органи студентського самоврядування України, а й співпрацює з іншими молодіжними організаціями. Так, якщо говорити за останні два місяці, то ми проводимо спільний проект по визначенню вподобань молоді "Молодіжний рейтинг року - 2009" разом з ВМГО "Фундація регіональних ініціатив", підтримуємо кампанію "Рік без молоді", ініційовану ВМГО "Демократичний альянс". Разом з іншими організаціями проводимо кампанію відслідковування та аналізу передвиборчих обіцянок "Молодіжна Варта: Молодь за вами спостерігає", проводимо проекти, в яких можуть взяти участь не лише члени ВСР, а й всі охочі. Тому ми працюємо всі разом, адже ідеї спільні - розвиток молодіжного руху та захист інтересів молоді. 

А чим займається ВСР на внутрішньому рівні? Чи будуть якісь реформи?  

Наразі ми займаємося оптимізацією структури ВСР. На початку вересня створили при Секретаріаті відділ по роботі з органами студентського самоврядування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Це вперше, коли подібне проводить всеукраїнське об’єднання органів студентського самоврядування. Олексій Прокопенко - координатор цього напряму – дуже відповідально взявся за роботу і вже менше як за два місяці бачимо результат - він є доповідачем на ініційованих Міністерством освіти і науки України зборах ректорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. І, я вас запевняю, про діяльність цього відділу ви ще не раз почуєте та відчуєте, що студентське самоврядування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації може йти на рівні з ІІІ-ІV.

Звісно, буде оновлено склад координаторів ВСР. Як завжди, раз на рік. Це важливо для розвитку місцевих осередків ВСР. Тож реформи будемо проводити в державній молодіжній політиці, а ВСР буде розвиватися по обраному для себе шляху. 

 

Терефенко Ольга JeyNews

< Назад

Тетяна Метельова: «Для роботи над законом «Про захист тварин…» залучають прибічників вбивства»
Віктор Скочко: Агрострахуванням ми захищаємо свої інвестиції
«Отрута сезону» знайшла своїх антигероїв

Інші статті
Коментарі
 
ДмитрийВСР никогда не сможет обеспечить защиту прав студентов, равно как и сами студенты. А студентам собственно по-боку вся эта вымышленная забота. Вы только задумайтесь - консультативный орган при Минобразования проводит фотовыстаки (!!!) Лучше бы ВСР занималась обучением своих членов в ВУЗе - а то профессиональный уровень этих людей оставляет желать лучшего. А ездить по городам Украины за бюджетные средства (своих ВУЗов) и устраивать секс-туризм - так для этого не нада называть себя такими "сертёзнымиЁ названиями.
 
ВикладачЦе все добре, але студенти мають ходити на пари, як на роботу, а не бігати з плакатами і листівками по заказу політиканів. Це мають усвідомити і ректори вузів і батьки студентів. За такі пропуски занять з неповажної причини вони повинні бути покарані. А то пробомбається такий студент кілька рокі, а тоді будемо бідкатись, чому у нас спеціалісти ткі погані в різних галузях.Зараз знову звучать заклики бютівців виводити студентів.А ви вже забули один гіркий досвід-Крути...
 
СтудентЕсли эта ВСР будет требовать от студентов учебы,учебы и еще раз учебы,заводить их в аудитории и лаборатории для получения знаний,а не на улицы,то это хорошо.Стране нужны специалиста.а не уличние трепачи с квазидипломами.Если это будет не так,то место этой ВСРе сами знаете где.Еще (возможно)одна фрондиская организация,так как настоящему студенту вся эта их забота до лампочки.
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2021, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!