вівторок, 13 квітня, 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Економіка

Справжні причини кризи. Частина 1 - ФРС і фондовий ринок

08.09.2009
23:46
Справжні причини кризи. Частина 1 - ФРС і фондовий ринок

З 1971 р., коли була скасована прив'язка долара до золотого вмісту, що забезпечується золотим запасом США, долари стали друкуватися в необмежених кількостях. Купівельна спроможність долара забезпечувалася не лише ВВП США (як це відбувається в кожній нормальній країні), але і ВВП країн всього світу.

Все б нічого, але ті держави, економіки яких стали забезпечувати силу долара, ніколи не мали і не мають контролю за об'ємом емісії долара. Цього контролю реально не має і уряд США. Таким правом володіє лише ФРС США.

Федеральна Резервна система США (іншими словами Центральний Банк США) - це приватна організація, що належить 20-ти приватним банкам США. Це їх головний бізнес - друкувати світові гроші. Аби досягти цього, нинішні власники ФРС витратили багато і часу - десятиліття, а точніше - століття, і зусиль - тут 1-а і 2-а Світові війни і Бреттон-Вудські угоди 1944 р. і так далі і, звичайно, само створення ФРС в 1907 році.

Таким чином, група приватних осіб остаточно отримала право випускати в обіг долари, визначати об'єм, терміни випуску і так далі. З 1971 р. до 2008 р. об'єм доларової маси в світі виріс в десятки разів, перевершивши у багато разів реальний об'єм товарної маси в світі. Таке положення справ було виняткове вигідно, в першу чергу, власникам ФРС як приватній організації, в другу чергу - самим США як державі. Про вигоди власників ФРС ми скажемо пізніше, а до вигод США належить можливість взагалі з 1944 року, а особливо з 1971 року, тобто протягом 38 останніх років жити значною мірою за рахунок решти світу.

Так ВВП США складає 20% від світового ВВП. Правда ця цифра не є повністю вірною, оскільки в об'єм свого ВВП Сполучені Штати зараховують ряд показників, наприклад вартість деяких різновидів послуг, які інші країни у ВВП собі не зараховують. Якщо перерахувати по загальних правилах, то з 20% цей показник зменшиться приблизно до 15%. Ну та гаразд, хай буде 20%. А споживають США - 40% від щорік вироблюваного в світі. Питання для тих, хто вміє думати: якщо хтось виробляє 20% (або 15%?), а споживає 40%, адже хтось за це повинен платити?

Дійсно платить, цей хтось - решта світу, яка віддає Америці свої товари в обмін на незабезпечені папірці. При цьому відбувається величезний перерозподіл світових багатств на користь США. До речі, чим більше дивишся на те, що відбувається в світі, тим більше переконуєшся, що ніщо нового. Все або було в історії, або описано в казках. Наприклад, обмін реальних активів на фантики аналогічний тому, як за намиста і іншу дурницю загальною вартістю 24 долари у індійців був куплений Манхеттен. А уміння жити за рахунок інших і бути при цьому найсильнішим, було описано в казці про Філіппке, який смоктав соки з інших, слабкіших рослин.

У моє завдання не входить засудження ФРС, Сполучених Штатів Америки, як держави або ще кого б то не було. Не потрібно нікого засуджувати, просто треба побачити світ саме такий, яким він є насправді. Правдива картина світу дозволить зрозуміти, що відбувається насправді, що відбуватиметься, і що можна зробити, аби криза Вас або взагалі не зачепила, або зачепила б якомога менше, аби Ви зрозуміли хто за цим всім стоїть і не робили в майбутньому помилок.

Виникає питання: а навіщо ФРС потрібно було виробляти доларів більше, ніж потрібно для нормального функціонування світової економіки?

Дійсно, якби всі країни, які добровільно «вбудували» свої економіки в механізм підтримки і забезпечення купівельної спроможності долара, мали б право здійснювати контроль за емісією долара, то нічого поганого з економікою світу не сталося б. Реальна доларова маса відповідала б тому реальному об'єму активів, які повинні були б забезпечуватися доларами.

Але в тому-то вся фішка, що, якщо ти приватна особа і маєш право друкувати долар, що забезпечується економікою всього світу, то, якщо звичайно ти не святий, а банкіри ФРС не святі, то ти просто зобов'язаний почати надвиробництво долара, оскільки це дає тобі фантастичні можливості. Саме для цього ФРС і створювалася, саме для цього робилося все, аби долар став світовою валютою. Твоє надвиробництво долара, це твій і лише твій товар. Причому самий кращий товар в світі. По прибутковості він перевершує будь-які інші види заробляння грошей. Наркотики, проституція, торгівля зброєю - просто забави в порівнянні з можливістю випускати долар.

Цю можливість ФРС дістала, точніше не отримала, а запрацювала по праву.
На це право було витрачено величезну кількість інтелекту (прекрасних мізків), величезну кількість зусиль, грошей і роки напруженої праці, для цього було організовано декілька криз і пару світових воєн.

Надвиробництво долара потрібне, аби збагатитися (а навіщо воно ще потрібне?). На ці практично віртуальні гроші можна скуповувати зовсім не віртуальну, а дуже навіть реальну ліквідну власність (компанії, заводи, золото, інші активи).

Частину грошей потрібно витрачати на підтримку сили США. Власники ФРС - це мозок. Але мозок, навіть з грошима, практично беззахисний перед грубою силою. Тому мозку потрібне дуже сильне, але не просто сильне, а найсильніше в світі тіло. Таким тілом і є США. З цієї причини не жаліли грошей на те, аби тіло мало найсильнішу армію в світі, самий ситий в світі народ. Тому завжди оплачувалися додаткові, не запрацьовані економікою США, об'єми вжитку товарів народом США.

До речі, значні кошти витрачалися на забезпечення «доступних» кредитів - споживчих, у тому числі на житло. Тобто ти ще не заробив нічого, але тобі вже дали будинок, машину і так далі Правда, під зобов'язання працювати на погашення кредиту 30 років. Оплачувати все це (видавати величезні об'єми кредитів) можна було лише за рахунок незабезпеченої емісії долара. При цьому ті, хто «в темі» (власники ФРС) прекрасно знали, що повертати ці гроші споживачеві в повному об'ємі не припаде, оскільки настане етап «контрольованого обвалення» і все зміниться, у тому числі обвалиться і долар.

Але це буде потім, а доки: у 1970-х., у 1980-і, 1990-і роки - все добре, до контрольованого обвалення ще є час. До речі, зараз часто можна почути:- Долар впаде, економіка США звалиться і це буде крахом США. Треба зрозуміти одне - мозку за великим рахунком глибоко плювати на тіло.

Мозок створив для себе тіло, але він не кардинально пов'язаний з тілом, він може створити ще декілька тіл. Мозок ніколи не програє, якщо одне з тіл доведеться убити, або сильно ослабити. Так, мозок лише частково базується в США, останні частини мозку знаходяться в Англії, Франції, Італії і так далі.

До речі, зараз мозок, замість одного тіла, створить ще тіла - багатополярний світ. Одним з нових тіл буде Росія (якщо Бог забере розум у Путіна і Мєдвєдєва). Можливо, що це нове тіло існуватиме у вигляді союзної держави Росії, Білорусії, України і, можливо, Казахстану.

Те, що буде здійснене посилення і укріплення Росії - це майже напевно, оскільки до кожного нового полюса світу (тіла) в мозку є певні об'єктивні вимоги - за чисельністю населення, за територією, за потужностями економіки, за військовою потужністю. У майбутньому посиленні Росії, на жаль, немає жодної заслуги самої Росії, але це окрема тема.

Аби незабезпечена частина емісії доларів не давила на товарний ринок і не вела до знецінення долара, що неминуче відбуватиметься, якщо доларів в обігу буде значно більше, чим товарних активів в світі, геніальні розуми власників ФРС придумали прекрасні по ефективності способи зміцнення, заморожування значної частини доларової маси у віртуальному товарі.

В першу чергу для цього був використаний фондовий ринок. Із звичайного, нормального, він був перетворений в значній мірі у віртуальний. Дійсно, акції підприємств коштують грошей. Але головна і майже єдина інвестиційна цінність акцій на нормальному ринку визначається прибутковістю підприємства, тобто можливістю отримати дохід у вигляді частини прибутку підприємства, розподілюваною між акціонерами. Вартість акцій тим вища, чим вищий щорічний прибуток на вкладений капітал. Так йде справа на нормальному фондовому ринку.

На віртуальному ж фондовому ринку ситуація буде інша. Вам пояснять, що прибуток має другорядне значення. Ті 2, 3, 4 або 5% прибутку, яку заробляє корпорація і розподілювані між акціонерами 10, 20 або 50% цього прибутку особливого значення не мають.

Головне - зростання капіталізації, і, відповідно, зростання вартості акцій. Важливо, аби зростала вартість Вашого пакету акцій. У цьому головний дохід інвестора. Насправді, в цьому і є головне для дурнів. І не треба розстроюватися, що в числі дурнів виявилися дуже розумні і сильні люди. Насправді нас обманюють настільки, наскільки ми самі хочемо щоб нас обманули. На жаль, це правило універсальне, діє без виключень і поширюється, у тому числі на найрозумніших людей.

На віртуальному фондовому ринку відбувається наступне:

Ось бізнесмен заробив один або декілька мільйонів доларів. Він починає думати, куди вкласти гроші: наприклад, побудувати новий завод. Для цього треба придумати якісну продукцію, яка матиме попит, знайти землю для будівництва, побудувати безпосередньо сам завод, найняти персонал, навчити його, купити сировину, виробити продукцію, прорекламувати її, продати і так далі Це великі затрати особистої праці, часу, нервів, а в результаті буде отримано лише декілька відсотків прибутку на вкладені гроші. При цьому працю і сили потрібно вкладати постійно, щодня, кожного місяця і щороку. Але тут з'являється альтернатива - «солодкий» фондовий ринок. Нічого не треба робити. Потрібно лише заплатити гроші і куплені пакети акцій будуть щорік зростати в ціні, а, точніше, тобі «малюватимуть» щорік 10-15% до первинної ціни. Жодного «головного» болю, жодних особливих витрат, сил, енергії і розуму.

Все просто і зрозуміло, як безкоштовний сир у відомому технічному пристрої. Ну як тут не обманутися і не почати вірити всяким економічним «гуру», що пояснюють, що головне не прибутковість підприємства, а зростання курсової вартості.

Дійсно, для тих, хто перетворив фондовий ринок на віртуальний, це насправді головне, оскільки фондовий ринок, заснований на оцінці акцій, виходячи з дійсної прибутковості підприємства, може «утилізувати», «зв'язати» долар в об'ємах в десятки разів менших, ніж ринок, заснований на зростанні курсової вартості акцій. Для організаторів віртуального фондового ринку це по-справжньому важливо, оскільки гра йде на десятки трильйонів доларів.

До речі, опціони, ф'ючерси і тому подібна фондова дурниця - з цього ж спектаклю під назвою «віртуальний фондовий ринок».

Тому, полегшуючи собі життя, було вигідно обманюватися навіть дуже недурних бізнесменів і вірити у фондовий ринок. Насправді, на такому ринку реально запрацьовані нелегкою працею гроші перетворювалися у віртуальні.

Для тих, хто придумав це з фондовим ринком, окрім завдання «відтягування» доларів, такий ринок одночасно вирішував і інші фантастично вигідні завдання, давав можливості величезних заробітків.

Тому що, якщо ти контролюєш ключові моменти цього ринку, маєш значні кошти (якщо ви друкуєте долари, з грошима у вас проблем немає - завжди можна дати самому собі будь-якого розміру кредит на практично необмежений термін), сам організовуєш новини, на які реагуватиме ринок і сам визначаєш час і порядок подачі цих новин, то ти зароблятимеш фантастичні гроші. При цьому, для тебе ці гроші, на відміну від тих дурнів, що теж намагаються грати на біржі, будуть зовсім не віртуальними і реальна прибутковість у тебе буде не 10-15 віртуальних відсотків, а реальні 40, 50, 60,.,100%. І так з року в рік.

Головне - це те, що ти точно знаєш, коли ти обвалиш цей ринок, перед цим вивівши свої гроші. А доки ти з року в рік скуповуватимеш контрольні пакети по-справжньому прибуткових підприємств, аби, коли все завалиться, тоді дуже велика частина реальних активів залишиться у тебе в руках.

Для останніх гравців фондовий ринок порівнянний з грою в російську рулетку, лише в жорсткішому варіанті: коли з 6 вічок в барабані револьвера зайнято патронами п'ять. Це теж гра, і в ній навіть будуть дурні, що виграють, але їх буде зовсім небагато, оскільки результати визначені вихідними умовами гри.

Реально фондовий ринок забезпечений грошима лише на 1-2%. Тобто лише 1-2% грошей інвестори зможуть вивести без втрат, оскільки цей ринок віртуальний і з моменту його створення не передбачалося, що інвестори зможуть масово з нього піти і вивести хоч би те, що вони реально платили при вході.

Це як банк, з якого вкладники вирішили забрати гроші. Такий банк відразу стає на грань банкротства. Але, в нормального банку мають бути активи, зобов'язання, що перевищують його, і, коли банку не вистачає готівки повернути гроші клієнтам, тоді на бракуючу суму банк зобов'язаний віддати кошти від реалізації активів, аби виконати зобов'язання перед клієнтами. В будь-якому разі банк поверне вкладникам хоч би 80-90 % грошей.

А на фондовому ринку нічого цього немає, тут ніхто нікому нічого не винен, віддавати нічого не збирається і ніколи нічого не віддасть.

Дно фондового ринку - це реальна вартість акцій, визначувана реальною прибутковістю підприємства. Ця вартість в десятки разів менше вартості акцій на віртуальному ринку.

Тому, коли говорять, що США направлять 700 млрд. доларів на порятунок фондового ринку, а експерти говорять, що цього повинно вистачити - у мене це викликає посмішку.

Аби врятувати віртуальний фондовий ринок потрібно надрукувати 100 трлн. доларів, на всю вартість цього ринку. Але якщо їх надрукувати, то долар звалиться раз в 10-ть. Тому, рятувати фондовий ринок у такому вигляді, в якому він існував останні десятиліття, ніхто не збирається. Це просто фізично неможливо. Він вже зіграв свою роль, виконав завдання, які ставилися перед ним і більше не потрібний його творцям.

Звичайно, творці цього ринку люди дуже розумні і до певного моменту показуватимуть, що на ринку йде боротьба за його порятунок, і він інколи, на декілька днів зростатиме (до речі, на цьому знову і знову можна буде заробляти творцям цього віртуального ринку, оскільки саме вони визначають час і об'єми зростання). Отже в цій грі сторонніх, що виграли, бути не може.


У наступній частині: Ви ніколи не замислювалися, що насправді говорять Вам «розумні» експерти і не менш «розумні» аналітики з екранів телевізорів про причини зростання або падіння курсу акцій або нафтових котирувань? Хто формує ціну золота? Біржа? ВАС ОБМАНЮЮТЬ

Спеціально для JeyNews Адріан Дощ, фінансовий оглядач

< Назад

Олег Панькевич про бюджетний процес у Львівській області
Чи готова Україна до опалювального сезону?
Перспективи фінансового розвитку України

Інші статті
Коментарі
 
makedonне згоден з автором на рахунок того,що простіше вкласти в акції,а не будувати завод.Заводи будуть акціонерні товариства,акції яких зростають в міру розвитку підприємство і якщо підприємство побудує і вдало експлуатує завод,то акції компанії зростуть набагато більше ніж дасть брокер на фондовому ринку при тих самих інвестиціях. І взагалі ФРС створювалась з метою не просто випускати долар,а отримати необмежену владу,спочатку в США,а потім в усьому світі!На рахунок Росії,повністю не згоден,тому що Путін і КО мають на меті теж саме,шо і власники ФРС(сім*ї Рокфеллерів,Ротшильдів і т.д.) і їхне цікавлять лише гроші,а цікавить абсолютна влада на просторах СНГ і всього світу,тому що на відміну від США війскові дії їм проводити складніше під тиском світової спільноти!
 
ЯХорошо написанно - доступно
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2021, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!