середа, 14 квітня, 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Економіка

Олег Панькевич про бюджетний процес у Львівській області

02.01.2011
17:36
Олег Панькевич  про бюджетний процес у Львівській області

Голова  Львівської обласної ради Олег Панькевич  - про бюджетний процес у Львівській області. 

Пане Олеже, як область закінчує бюджетний рік? Які питання вдалося вирішити, а які залишилися невирішеними?

Рік, що минув, був роком не лише зміни  влади на центральному рівні, а й роком зміни державної політики, яка сьогодні є відкрито антиукраїнською і антинародною. Але, разом з тим, на місцевих виборах мешканці Львівщини сказали "Ні" такій політиці і вперше представницьку владу в області очолила націоналістична сила. І це є основним позитивом минулого року.

Якщо  підсумовувати бюджетний рік, то обласний бюджет 2010 року не набагато перевиконано, хоча проблем менше не стало. Виконання бюджету дозволило у 2010 році забезпечити виплату у повному обсязі заробітну плату бюджетникам та достроково виплатити зарплату за другу половину грудня працівникам бюджетних установ, які фінансуються з обласного бюджету. Так само повністю забезпечено фінансування інших соціально захищених видатків.

Звичайно, є певні моменти, які ми не встигли реалізувати у минулому році виключно через те, що наша команда приступила до виконання своїх обов'язків фактично за місяць до кінця року. Це - не використані у повному обсязі кошти природоохоронного фонду та кошти на будівництво і реконструкцію доріг. Але з іншого боку, ці невикористані кошти - це наш додатковий ресурс на наступний рік, завдяки якому ми зможемо використати його ефективніше, ніж це було б у 2010 році. 

Чим бюджет Львівщини на 2011 рік принципово відрізняється від попередніх? Які позитивні і негативні моменти він у собі містить?

Проект  обласного бюджету, розроблений на основі так званих контрольних показників Мінфіну, яскраво віддзеркалює політику уряду Януковича - Азарова стосовно органів місцевого самоврядування, а саме: посилення централізації державної влади та послаблення можливості впливу місцевих громад на вирішення соціально-економічних проблем регіонів.

Хоча  новим Бюджетним кодексом влада  декларує децентралізацію доходів  і видатків, збільшення ресурсу місцевих бюджетів, а відповідно, й розширення функцій місцевого самоврядування, факти свідчать про протилежне. Так єдиним реальним джерелом наповнення дохідної частини обласного бюджету залишився податок з доходів фізичних осіб, доля якого у доходах загального фонду обласного бюджету складе понад 85 відсотків. Ті нові доходні джерела, які у якості подачки центральна влада передала до обласного бюджету, складуть лише 14 відсотків від обсягу доходів загального фонду. При цьому, прогнозований обсяг їхніх надходжень у 2011 році виглядає більш умовним, ніж реальним.

Зі спеціальним фондом ще гірше.  Розробники бюджетної "реформи"  вирішили, що ремонтувати дороги місцевим громадам не варта. Тому обсяг надходження податку з власників транспортних засобів до обласного бюджету у 2011 році зменшиться у 15 разів. Водночас, левову частину дохідних джерел, за рахунок яких будуть будуватися та ремонтуватися дороги, передано до державного бюджету. Відповідно, в Києві і будуть вирішувати, які дороги треба ремонтувати і як "правильно" використовувати ці цільові кошти. Подібна ситуація зі збором коштів за забруднення навколишнього природного середовища. У наступному році їх надійде в обласний бюджет утричі менше, ніж у минулому.

Запропонована видаткова частина обласного бюджету на 2011 рік не забезпечує навіть мінімальних потреб соціально-культурної сфери. Це є наслідком звуження дохідної спроможності бюджету. Незначне зростання видатків за галузями "освіта", "охорона здоров'я", "культура", "фізична культура і спорт" тощо має місце лише по заробітній платі та енергоносіях. При цьому облдержадміністрація пропонує зменшити інші видатки у цих галузях, зокрема на проведення заходів, які безпосередньо пов'язані з діяльністю установ, що надають соціальні послуги.

У чому полягає відмінність бюджетного процесу 2011 року в області?

Головна відмінність бюджетного процесу  цього року полягає в тому, що обласна рада намагається бути сьогодні самодостатнім органом управління, обраним місцевою громадою. Відповідно й цьогорічний бюджетний процес в області - це не тотальний "одобрямс" розробленого облдержадміністрацією під диктовку донецьких господарів проекту бюджету, як це має місце в більшості областей України, а системна послідовність спільних рішень депутатських комісій, фракцій, окремих депутатів, виконавчого апарату обласної ради, на підставі яких рада і формує показники майбутнього бюджету. 

Уперше комісії обласної ради засідають відкрито, із запрошенням представників засобів масової інформації. Уперше ми можемо спостерігати відкриті дискусії, в результаті яких випрацьовуються спільні позиції депутатських фракцій і, навіть, приймаються політичні і кадрові рішення, з якими вимушені погоджуватися і керівники виконавчої влади незалежно від того, подобаються вони їм чи ні. Так, наприклад, цього тижня за результатами моніторингу стану доріг загальнодержавного і місцевого значення, ініційованого та проведеного депутатами обласної та місцевих рад від ВО "Свобода", комісією обласної ради з питань будівництва та транспорту було прийнято рішення про невідповідність займаній посаді начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області за незадовільний стан підготовки доріг до складних погодних умов.

Яким  чином будуть вирішуватися нагальні соціально-економічні проблеми області, які залишилися поза проектом бюджету?

На жаль, як я вже казав раніше, центральна влада все зробила для того, щоб не дати можливості місцевому самоврядуванню самостійно вирішувати соціально-економічні проблеми регіонів. Левова частина видатків, які носять інвестиційний та інноваційний характер, а також видатки, пов'язані з будівництвом та ремонтом доріг, сконцентровані на центральному рівні.

Але незалежно від того, обласна рада проводитиме заходи з мобілізації всіх можливих джерел для вирішення цих питань. Так, ми плануємо залучити для виконання обласних програм соціально-економічного розвитку вільний залишок коштів обласного бюджету на початок року, невикористані у минулому році кошти транспортного збору та природоохоронного фонду, коштів бюджету розвитку і, звичайно ж, будемо працювати над наповненням дохідної частини обласного та місцевих бюджетів та її перевиконанням.

Чи  всі пропозиції депутатів Львівської обласної ради враховано у проекті обласного бюджету?

Поки  що тривають обговорення питань, пов'язаних з доопрацюванням проекту бюджету, з обласною державною адміністрацією. Але ми відкрито заявляємо про те, що проект бюджету, в якому повністю відсутні видатки на захист і розвиток української мови, відновлення історичної справедливості, розвиток національної культури, а також на підтримку базової галузі області - сільського господарства, не може бути затвердженим.

Сподіваємося, що протягом стислого терміну вдасться досягнути спільного рішення  щодо врахування у проекті бюджету  всіх принципових моментів, без яких подальший соціально-економічний та духовний розвиток Львівщини є неможливим.

ДжейНюз

< Назад

Олег Панькевич про бюджетний процес у Львівській області
Чи готова Україна до опалювального сезону?
Перспективи фінансового розвитку України

Інші статті
Коментарі
 
Flaqп.Богдане, це розмовний, доволі часто вживаний у Західній Україні тип звернення, для чого комусь дорікати, чи то "правити" тексти?
 
Фотюк БогданМій коментар до кореспондентів: за українським правописом звертання у цьому випадку повинно бути не "Олеже", а "Олегу".
Додати коментар
Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
Стрічка новин
RSS
Пошук по сайту:
14:31
ГПУ: За позовом прокуратури Київської області розірвано договір з ТОВ «Дім Лісника»
Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо повернення державі майна та земельних ділянок, незаконно відчужених та переданих у користування колишн
14:20
Мер Полтави не визнав Росію агресором, а ЛНР-ДНР – терористами
Сьогодні Полтавська міська рада не змогла ухвалити рішення про визнання Російської Федерації країною-агресором, а ДНР та ЛНР – терористичними організаці
14:07
Артилерія ОК «Північ» за добу знищила 6 одиниць бронетехніки терористів
За інформацією прес-центру оперативного командування «Північ», терористи здійснюють спроби прориву оборони сил АТО у напрямках Щастя, Кр
16:19
А. Яценюк про заяви Москви щодо газового боргу: "Суд розбереться"
«Звертаємося до Росії бути дуже зваженими в будь-яких заявах, тому що ситуація на світовому ринку енергетичних ресурсів кардинально змінилася», -
16:06
Україна продовжуватиме протистояти російській пропаганді, - І. Геращенко
Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, адже інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної  війн
16:02
С. Пашинський: Воєнний стан буде введений, якщо буде необхідність
Рішення про запровадження в Україні воєнного стану вже заготовлене і може бути введене в дію одразу, коли в цьому буде необхідність.  Про це заявив заст
00:29
В. Пинзеник: Уряд виводить країну в лідери..за видатками
Уряд виводить країну в світові лідери… По видатках, на жаль.  Про це заявив народний депутат України Віктор Пинзеник, аналізуючи проект закону
20:24
В. Кличко закрив другу сесію Київради
Мер Києва Віталій Кличко закрив другу сесію Київської міської ради VII скликання. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Це
17:20
У 2015 році жоден строковик в зону проведення АТО не направлятиметься, - МО України
Метою циклу часткових мобілізацій, які відбудуться у 2015 році, стане створення міцного резерву та заміна особового складу, який вислужив встановлений термін
16:37
В. Кличко привітав католиків України з Різдвом
Мер Києва Віталій Кличко привітав католиків України з Різдвом Христовим. Про це повідомили JeyNews у прес-службі Київського міського голови. “Вітаю в
16:03
Закон про РНБО повністю відповідає положенням Конституції України, - комітет ВР
  Комітет з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні сьогодні, 24 грудня, постановив залишити законопроект про внесення змін до Закону
15:26
П. Колодій привітав Р. Федика із призначенням на посаду прокурора Львівщини
Голова Львівської обласної ради Петро Колодій привітав Романа Федика із призначенням на посаду прокурора Львівської області. Офіційне представлення нового
19:17
МО: Країни-партнери надають матеріальну підтримку ЗСУ
У рамках надання міжнародної гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали черговий вантаж із Великої Британії. Британські колеги передали українським в
18:47
Президент України та Прем'єр-міністр Польщі обговорили перспективи розширення економічної співпраці
У Варшаві Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач. Про це JeyNews повідомили у прес-службі Глав
18:38
Бійці в зоні АТО отримали гуманітарний вантаж від киян, - "УДАР"
Бійцям на передову в Дебальцеве був доставлений черговий гуманітарний вантаж, зібраний киянами. Вантаж супроводжував секретар координаційної ради КМДА Сергій

Архів новин

Фоторепортажі
Коментарі
Микола
В мене таке запитання, мені 24р. і я хотів би дізн
Гонта
С прискорбием нужно констатировать тот факт, что
ДДЖ
Йому треба було у Німеччину за кошти киян? Краще
Unique
На фоні тотального колапсу управління до коаліції
гість
молодець, нарешті хоч один совісний, бо сєня- пет
Новини Кіно і ТВ    
Завантаження новин...
Завантаження новин...
Твгид.юа — программа телепередач
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2021, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!