середа, 14 квітня, 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 Соціальна політика України на 2012 рік
 Український баскетбол об'єднався - офіційно
 Жінка і гроші: 10 типових помилок
Жінка і гроші - союз непростий...
Публікації
А. Палатний: Громада Яготина показала приклад того, як не дати себе ошукати

Тетяна Метельова: «Для роботи над законом «Про захист тварин…» залучають прибічників вбивства»
Джерело: JeyNews

Україна на порозі енергетичної війни
Ігор Ліскі спеціально для JeyNews

День міста Львова 2011 відсвяткують весело (програма)

Працювати з Януковичем, бо як це – не працювати?!

METRO Club прагне подякувати усім тих, хто зізнавався нам у симпатії через facebook.
JeyArt
У Тернополі відбудеться концерт Віктора Павліка «Освідчення»
JeyArt
 
Львівські новини

МЦПД: Стверджувати, що гривня досягла найнижчої межі падіння, зарано

21.11.2014
17:12

Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) представив листопадовий випуск щомісячного аналітичного продукту «Економічні тенденції та прогноз на 2014–2017 роки».

За оцінкою МЦПД, у жовтні 2014 року індекс промислової продукції знизився на 16,3% р/р, що є незначним покращенням проти вересня (-16,6%). У добувній промисловості обсяги виробництва зменшилися на 24,9% р/р, у переробній промисловості – на 12,4% р/р, в енергетиці – на 16,5% р/р.

Падіння обігу оптової торгівлі поглибилося – до 14,2% р/р у січні-жовтні з 14% у січні-вересні. Це спричинено погіршенням кумулятивної динаміки в промисловості та скороченням імпорту. Водночас збільшення продажів сільськогосподарської продукції стримало темпи падіння.

У січні-жовтні скорочення роздрібного товарообігу підприємств становило 7,9%. У жовтні динаміка роздрібного товарообігу підприємств погіршилася: він скоротився на 13,1% проти 10,1% у вересні.

Темпи скорочення пасажирообігу у січні-жовтні незначно зменшились – до 11,4% р/р. У перевезеннях автомобільним транспортом падіння поглибилось (до -6,7% р/р), залізничним – трохи зменшилось (до -22,7%).

Індекс обсягу виробництва продукції рослинництва уповільнився до 9,6% р/р за січень-жовтень (після різкого стрибку – до 22,8% р/р –  за січень-вересень через набагато кращі погодні умови вересня 2014 року проти вересня попереднього року).
Суттєво зросла врожайність майже всіх видів зернових.

За січень–жовтень середні ціни продукції рослинництва зросли в гривневому вимірі на 18,7% р/р, що передусім пов’язано з девальвацією гривні. Найбільше зростання цін було зафіксовано на пшеницю (на 34,8% р/р) та ріпак (на 33,8% р/р).

У тваринництві зростання обсягів виробництва незначно уповільнилося: виробництво збільшилося на 2,7% у січні-жовтні (проти 2,9% у січні-вересні).
Падіння в промисловості уповільнилось до 16,3% р/р у жовтні з 16,6% р/р у вересні завдяки зменшенню темпів падіння в добувній промисловості та генерації електроенергії.

Поліпшилася ситуація у видобуванні металевих руд: зниження виробництва скоротилося до 7,4% у жовтні з 17,3% у вересні. Водночас у видобутку вугілля тривало значне падіння через зупинку великої частини шахт Донбасу – у жовтні воно становило 60,5%.

Падіння в переробній промисловості незначно пришвидшилось – до 12,4% р/р у жовтні з 11% р/р у вересні. Динаміка погіршилась в більшості галузей, окрім металургії, де падіння скоротилось до 21,1% р/р у жовтні з 28,3% у вересні.

Основне падіння сконцентроване в областях у зоні АТО. У Луганській області індекс промислового виробництва знизився в жовтні на 80% р/р, у Донецькій області – на 55,2% р/р (за попередніми даними).

ВВП у ІІІ кварталі 2014 року
За попередньою оцінкою Держстату, у III кварталі 2014 року ВВП скоротився на 5,1% до відповідного кварталу попереднього року. Детальні дані щодо складників ВВП ще не оприлюднено, проте за даними щодо випуску у ІІI кварталі 2014 року відбулося різке падіння ВДВ в промисловості, на транспорті і в оптовій та роздрібній торгівлі, а єдиним великим видом економічної діяльності з позитивною динамікою було сільське господарство, яке суттєвою мірою компенсувало падіння в інших видах діяльності.

За оцінкою МЦПД, у IV кварталі динаміка ВВП значно погіршиться через те, що внесок сільського господарства стане негативним.

Ціни
Річні темпи споживчої інфляції у жовтні сягнули 19,8% р/р. З початку року ІСЦ зріс на 19%. З високою імовірністю інфляційна ціль, встановлена НБУ на 2014 рік (19,4% грудень до грудня), не буде досягнута.

Зростання споживчих цін уповільнилося до 2,4% м/м у жовтні з 2,9% у вересні. Річні темпи зростання цін виробників у жовтні сягнули 25,9% р/р, що є незначним уповільненням порівняно з вереснем. З початку року зростання становило 26,5%.

Зважаючи на подальше ослаблення гривні у листопаді, імовірним є відновлення зростання цін виробників.

Обмінний курс
Упродовж жовтня НБУ утримував обмінний курс гривні на рівні близько 12,95 грн/дол., як було узгоджено на зустрічі банкірів з президентом наприкінці вересня. Причиною фіксації, на думку МЦПД, було прагнення зберегти електоральну підтримку влади напередодні виборів. Було використано й адміністративні, і ринкові методи обмеження попиту на валюту та збільшення її пропозиції.

За жовтень НБУ провів валютних інтервенцій на 3,2 млрд дол., що призвело до зменшення резервів до 12,6 млрд дол. Це найнижчий рівень резервів з березня 2005 року. Незважаючи на інтервенції, у жовтні курс на неформальному ринку сягав 14-15 грн/дол., що створювало надлишковий попит на валюту за офіційним курсом та обмежувало її пропозицію.

Закінчення виборів та скорочення резервів призвели до «відпускання» офіційного курсу і його зниження до 15,77 грн/дол., з наступним незначним зміцненням (до 15,2 грн/дол. на 19 жовтня).

Зважаючи на подальше функціонування неформального ринку, де курс становить понад 16 грн/дол., зарано стверджувати, що гривня досягла найнижчої межі свого падіння. Водночас очікуване покращення економічної динаміки наступного року за умов уповільнення інфляції та зваженої фіскальної політики має призвести до посилення гривні.

Внутрішні припущення прогнозу
Межі території, контрольованої українською владою на Донбасі лишаться без змін до кінця 2014 року, а активні бойові дії поступово буде згорнуто. В інших областях України «гарячі точки» не з’являться і масованої військової інтервенції Росії не відбудеться. Диверсії на всій території України можливі впродовж усього прогнозного періоду.

Задля переходу до сталого зростання відбудеться скорочення перерозподілу через бюджет. Бюджетний дефіцит не перевищуватиме рівні, прописані в меморандумі з МВФ.

Підвищення адміністративно регульованих тарифів викличе незадоволення населення, проте воно не переросте в масові протести.
Загострення політичної ситуації негативно впливатиме на інвестиційний клімат. Прихід приватного інвестора в Україну до більшої визначеності ситуації неможливий.

Відбуватиметься поступовий перехід до таргетування інфляції.

Зовнішні припущення прогнозу
Поглиблення співробітництва України з ЄС, зростання ваги ЄС у зовнішньому товарообігу, приплив інвестицій та фінансової допомоги, істотне зменшення торговельних та інших зовнішньоекономічних зв’язків з Росією.

Диверсифікація поставок природного газу в Україну. Зниження світових цін на нафту. Зниження цін на залізну руду і чорні метали через уповільнення економічного зростання в Китаї.

Отримання кредитів від МВФ та іншої макрофінансової допомоги, що була обіцяна наддержавними організаціями та урядами окремих країн.

ВВП за використанням
ВВП скоротиться на 8% через зниження і внутрішнього, і зовнішнього (з боку РФ) попиту.
Ми очікуємо, що 2014 року вперше з кризового 2009 року відбудеться істотне – на 9% р/р – скорочення приватного споживання через зниження реальних доходів, зростання вартості імпортних товарів внаслідок девальвації, підвищення адміністративно регульованих тарифів та погіршення умов кредитування.
Державне споживання скоротиться значно менше, ніж приватне, – на 5,5% р/р.

ВНОК знизиться на 29,6% р/р, валове нагромадження загалом – на 27%. Таким чином, 2014 рік буде другим поспіль роком зниження ВНОК та третім – зниження валового нагромадження.

ВВП за видами економічної діяльності

2014 року валова додана вартість (ВДВ) у сільському господарстві скоротиться на 0,5% р/р.

У промисловості посилиться падіння, передусім через неможливість роботи багатьох підприємств на Донбасі та погіршення торговельних відносин з Росією. Випуск у добувній промисловості знизиться на 15% р/р, у переробній – на 12% р/р. 2014 рік буде третім роком негативної динаміки в переробній промисловості.

У торгівлі спостерігатиметься падіння і в оптовому (через менший випуск у товарних секторах і скорочення імпорту), і в роздрібному (через зменшення реальних доходів) секторі. Скорочення ВДВ в торгівлі становитиме 12% р/р.


Прогноз на 2015 рік


Стан економіки 2015 року має високий ступінь невизначеності і критично залежить від розвитку політичних подій.
За нашим припущенням, замороження конфлікту на Донбасі без чіткого відновлення контролю центральної влади над регіоном призведе до відкладання відновлення зруйнованої інфраструктури.

Ми очікуємо продовження у першому півріччі 2015 року глибокого економічного падіння у східних областях через руйнування економічних зв’язків, передусім у вуглевидобуванні та на підприємствах ГМК.

Принаймні частина вугільних шахт не буде відновлена, що спричинить падіння у видобувній галузі на 15% р/р.

Ми очікуємо, що відновлення економічного зростання почнеться у другому півріччі 2015 року, проте в цілому за рік ВВП скоротиться на 2% р/р.

Зниження випуску металів не дасть змоги повністю ліквідувати зовнішньоторговельний дефіцит, незважаючи на продовження поступового ослаблення гривні.
Приватне споживання скоротиться темпами, аналогічними до темпів падіння ВВП, – на 2% р/р, тимчасом як капітальні інвестиції незначно зростуть.


Прогноз на 2016-2017 роки


Ми очікуємо відновлення економічного зростання на 3,4% 2016 року, з прискоренням до 4,5% у 2017 році.

Покращення поточного рахунку (дефіцит у розмірі близько 1% ВВП) і приплив коштів за фінансовим рахунком забезпечать незначне посилення гривні.

Інфляція уповільниться до 5-6%, що сприятиме економічному розвитку.

 

 

JeyNews

наступна   → Порошенко – Платіні: Футбольний Крим є і буде українським
попередня Нинішня колективізація в енергетичному секторі призведе до «голодомору», - експерт

Погода, Новости, Завантаження...

 
UniqueНа фоні тотального колапсу управління до коаліції із другосортними клептоманами приєднуватися – як мінімум нерозважливо. Їх в Гаагу треба готувати. Міжнародний кримінальний трибунал їм розтолкує сумлінно тяжкі наслідки виконання владних повноважень, геноцид власної нації, злочини проти людства і проти людяності, рівно як і про державну зраду побалакає... http://demotivators.to/media/posters/1070/973529_ne- zhdali-a-ya-prishel.jpg

Назвіть себе *
Ваш e-mail *
Ваш коментар*
Введіть код, зображений на рисунку:
 
 
www.pogranicze.euПри повному або частковому використанні матеріалів ресурсу JeyNews гіперпосилання на нього є обов'язковим. Редакція не завжди поділяє думку авторів статтей. Редакція не несе відповідальності за інформацію, наведену в нередакційних або рекламних матеріалах. Всі права на інформацію, що підписана JeyNews і/або Jey Corporation належать ПП «Капітал-2000».
© 2007-2021, JeyCorporation
  Відвідування:  
Rambler's Top100 Rambler's Top100 Новости Днепропетровска, работа в Днепропетровске, образование, отдых, туризм, тренинги, выставки,
расписание автобусов, поездов, самолетов
Rate Us @ AMRAY
Корисні лінки: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!